Skocz do zawartości

Moduł Sim800c reset AT


lucek20

Pomocna odpowiedź

Witam. Czasami mam tak, że wysyłam komendy do sim800 ale moduł nie odpowiada na żadną z nich. Muszę wtedy zresetować moduł bo wygląda na to, że się zawiesza. No właśnie, ale jak wykryć moment zawieszenia? Przychodzi mi do głowy wysyłanie co x czasu "AT" i jeżeli moduł nie zwróci odpowiedzi "ok" lub "error" - bo czasami i tak się zdarza, powinien nastąpić reset modułu. Jak to ugryźć? Słownie powinno wyglądać to tak jak na obrazku.


Utknąłem na samym początku, czyli na oczekiwaniu x czas na odpowiedź, nie mam pojęcia jak to zrobić. Wysyłam "AT" i jeżeli od 0 do 5 sekund nie pojawi się odpowiedź... reset. Umiem zrobić tak, żeby po x czasie sprawdzało, czy jest odpowiedź, ale tak nie może być.

Przechwytywanie.PNG

Link do komentarza
Share on other sites

Nie zdarzyło się mi żeby ten moduł zawiesić, zwłaszcza kiedy doprowadziłem do porządku układ zasilania. Pokaż zdjęcia jak to masz podłączone 

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Z chęcią bym pokazał, ale sim800c mam na własnej pcb (własny projekt sterownika nawadniania). Jestem w trakcie robienia wersji płytki v2 i niestety edytowałem jakiś czas temu projekt płytki na której aktualnie śmiga sterownik.  Mogę jedynie napisać, że  zasilam sim800 przez dwie diody SS34 co daje około 4V, do tego kondensator 630uF, na linii zasilania.  

W załączniku schemat sim800. Tylko tak jak powiedziałem, zasilam przez dwie diody ss34, a nie przez IN5408.

Edit. Po zrobieniu płytki zorientowałem się, że pwrkey powinno być połączone z masą, aby naprawić ten  błąd, łączę pwrkey z obudową sim800 większą ilością cyny.

sim.png

A moduł masz z chin czy ze sklepu typu TME?

Edytowano przez lucek20
Link do komentarza
Share on other sites

Nie używałem tego modułu, ale już zdarzyło mi się obić o oczy parę razy że ten moduł musi mieć dobre zasilanie bo potrafi nawet do 2A łyknąć (im słabszy sygnał tym więcej prądu pompuje w końcówkę)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

4 godziny temu, lucek20 napisał:

A moduł masz z chin czy ze sklepu typu TME?

Nie pamiętam skąd ale wiem że prowadzenie masy jak i jakość kondensatorów od sprzęgających ma decydujące znaczenie. Zasilacz nie musi dawać ciągłego prądu na poziomie pięciu amperów, ten moduł potrzebuje dużo prądu ale w krótkich przedziałach czasowych, to jest istotne. Warto przejrzeć jego DS zdaje się że jest tam pokazany zalecany schemat połączeń. 

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.