Skocz do zawartości

Moduł ESP do zasila ledów na 12 V


mtzrobtosam

Pomocna odpowiedź

 Witam mam takie pytanie bo mam moduł esp8266 mini który ma zasilanie 3.3v można ten puścić to 5v.  

Chce zrobić taki projekt z czymś takim jak Nanoleaf takie panele ledowe i posiadam dużo ledow ws2811 które niestety są zasilane 12v i tu jest problem jak pod 8266 podłączyc te ledy by działały bo 5v to za małe zasilanie i nie działa pomoże ktoś pewnie walkowane to wiele razy ale jestem w tym ciemny jak bym miał ledy WS2812B na 5v to by problemu nie było 

 

Idzie to jakoś zrobic w prosty sposób albo czy któryś z modułów esp nie wiem czy 32 czy jakiś można zasilić 12v by wgrac na niego biblioteki arduido wled do efektów świetnych 

 

Bo jeśli jakiś z tych modulow esp ma możliwość bezpośrednio podpiac zasialnie 12v by zasilić te ws2811 to bym zmienił mój moduł na inny żeby nie trzeba było kombinować. 

 

Do WS2812B mam to zrobione tak 5v gnd i data do modułu jak na zdj i od ledow jeszcze dodatkowe dwa kable plus i minus do kostki i tam podpinam zasilacz i działa wyśmienicie, gdzieś na necie widziałem schemat taki ze do ledow idzie idzie zasilanie z zasilacz 12v i gnd natomiast do modułu podpinam się z gnd tylko i data co mówicie to pyknei 

Z góry dziękuję za pomoc. Dopiero się uczę 

IMG_20220816_195602.jpg

Edytowano przez mtzrobtosam
Dodanie zdj
Link do komentarza
Share on other sites

@mtzrobtosam witam na forum 🙂 Nie, nie ma modułu ESP, który działa w logice 12 V. Zapewne możesz zrobić tak jak sam napisałeś, osobne zasilanie dla diod, wspólna masa i sterowanie prosto z ESP. Pokaż tylko dla pewności jakie dokładnie diody WS2812B, co to za moduły/paski?

Link do komentarza
Share on other sites

Od typka którego kupiłem ten moduł co mam wysłał mi taki moduł i mówi że do tego modułu mogę podłaczyc zasilanie 12v bo ma przetwornice wiec tu można bezpośrednio chyba podłączyc 3 kable od ledow do płytki i wszystko będzie śmigać dobrze myślę? 

 

https://allegro.pl/oferta/arduino-esp32-wemos-d1-uno-r32-9996163847

 

 

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz zasilić esp z wyższego napięcia jeśli dana wersja płytki pozwala..czyli jeśli masz stabilizator który obniża napięcie do 3.3v, tylko wydajność prądowa zasilacza musi być wystarczająca żeby Ci napięcie na esp nie skakało...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tu jest raczej prosty i sprawdzony schemat na 12V:

https://kno.wled.ge/basics/getting-started/

być może potrzebujesz konwersji napięć dla lini danych między esp i ws2811, ale czasem działa bez jeśli przewód do ledów nie jest za długi.

sprawdzone konwertery:

https://kno.wled.ge/basics/compatible-hardware/#levelshifters

 

btw. WLED i QuinLED-Dig-Uno pcb użyłem do zrobienia znajomemu tego projektu:

https://www.thingiverse.com/thing:5154193

Edytowano przez polihedron
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.