Skocz do zawartości

Ustawianie czasowego czujnika gazu


deci01

Pomocna odpowiedź

Witam 

Mam czujnik gazu który chce by działał w ten sposób by czujnik po podłączeniu do prądu był wyłączony przez powiedzmy 10 minut potem 10 minut był załączony i potem znów cały czujnik był wyłączony. Czy można to zrobić funkcją millis lub czy też jest inne rozwiązanie tego problemu. Korzystam z płytki esp8266. 

Link do komentarza
Share on other sites

Witam 

Mam na myśli moment w którym czujnik gazu jest podpięty do esp8266 i mamy stan pracy przez 10 min i stan spoczynku przez 10 min gdzie mimo podłączonego czujnika gazu vcc z esp nie podaje mu żadnego napięcia. 

Link do komentarza
Share on other sites

@deci01 nie wiem jaki o dokładnie czujnik, ale w takim razie najprościej podłączyć zasilanie czujnika przez tranzystor sterowany z ESP i tyle. Po prostu w programie będzie musiał pamiętać o tym, aby uruchomić zasilanie przed starem komunikacji z czujnikiem. A samo opóźnienie to już możesz zrealizować na wiele różnych sposobów - na początek na upartego to nawet sztywny delay wystarczy pewnie 😉 Oczywiście później lepiej zrobić to porządnie, ale do testów wystarczy.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, Treker napisał:

@deci01 nie wiem jaki o dokładnie czujnik, ale w takim razie najprościej podłączyć zasilanie czujnika przez tranzystor sterowany z ESP i tyle. Po prostu w programie będzie musiał pamiętać o tym, aby uruchomić zasilanie przed starem komunikacji z czujnikiem. A samo opóźnienie to już możesz zrealizować na wiele różnych sposobów - na początek na upartego to nawet sztywny delay wystarczy pewnie 😉 Oczywiście później lepiej zrobić to porządnie, ale do testów wystarczy.

Dziękuje a  pomoc 😁

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.