Skocz do zawartości

taśma do ekranu dotykowego, kamery do chińskiego rejestrora


pyta

Pomocna odpowiedź

Musiałem wymienić gniazdo USB w rejestratorze jazdy Junsun CM84 / karmax / DVR mirror (wiele nazw, jedna chińszczyzna)

image.thumb.png.840572451a41691960b4c0f289cb81f4.png

 

Niestety zrobiłem to tak nieudolnie, że po złożeniu, okazało się że pady na taśmach są pozaginane/ wyłamane/uszkodzone.

Taśmy łączące (1) kamerę z płytą główną -24 piny

oraz

(2) panel dotykowy z płytą główną - 6 pinów

 

W związku z tym - wideo z rejestratora nie działa (1) po włączeniu kamery jest czarną planszą.

(2)Dotyk raz działa, raz nie

 

Jestem pewien, że uszkodzenie tych taśm wpłynęło na powyższe usterki.

 

Taśma od panelu dotykowego ma opis WeiYang CZ E358735 AWM 20624 80C 60V vw-1 Gniazdo ma 6 pinów.

Taśma od kamery ma opis AWM 20706 105C 60V VW-1. Gniazdo do którego była wkładana ma 24 piny.

 

Problem jest w tym, że takich taśm w serwisach na A jest wiele, ale wyglądają różnie.

 

Zastanawiam się więc gdzie kupić dokładnie takie taśmy, jeśli to możliwe. Mam świadomość, że ten rejestrator pozostawia wiele do życzenia, niemniej jego uruchomienie jest dla mnie bardzo ważne.

 

Pozdrawiam

 

Edytowano przez pyta
Link do komentarza
Share on other sites

Może uda się naprawić. Niedawno odnawiałem starą nawigację nawigację i też była załamana i po latach i kilku otwarciach odbudowy pękła. Mowa o FPC. Jak jest zapas, to odetnij nożyczkami (nie nożem, żeby nie rozedrzeć taśmy) za miejscem uszkodzenia i wzdłuż łamanym ostrzem (łatwiej pojedyncze ścieżki odsłaniać, pod lekkim kątem nożyk niż równolegle całość), czy czymś podobnym oskrob soldermaskę, czy co tam przykrywa ścieżki. Podłuż potem tą grubą folią/podkładką na końcu taśmy, przy złączu, razem z taśmą w gnieździe i zamknij. Ja musiałem najpierw połączyć płytę główną z wyświetlaczem i dopiero potem płytę przykręcić do obudowy, bo było dosłownie na styk taśmy, ale działa. Pokaż zdjęcia jak to wygląda - taśmy, uszkodzenia, płytka.

Co do nowych taśm, jeśli całe można wymienić, to ważne jest: ilość ścieżek, raster (odległość między środkami styków), np. 1, czy 0,5 mm, długość i czy styki są po obu stronach taśmy po tej samej stronie, czy przeciwnie.

Niekoniecznie Aliexpress bardzo możliwe, że od ręki są dostępne w Polsce. Słowo klucz "FPC". Np taka. Znaczy taki przykład, nie wiem, czy wszystkie wymogi spełni.

Edytowano przez matsobdev
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

15 godzin temu, matsobdev napisał:

Może uda się naprawić. Niedawno odnawiałem starą nawigację nawigację i też była załamana i po latach i kilku otwarciach odbudowy pękła. Mowa o FPC. Jak jest zapas, to odetnij nożyczkami (nie nożem, żeby nie rozedrzeć taśmy) za miejscem uszkodzenia i wzdłuż łamanym ostrzem (łatwiej pojedyncze ścieżki odsłaniać, pod lekkim kątem nożyk niż równolegle całość), czy czymś podobnym oskrob soldermaskę, czy co tam przykrywa ścieżki. Podłuż potem tą grubą folią/podkładką na końcu taśmy, przy złączu, razem z taśmą w gnieździe i zamknij. Ja musiałem najpierw połączyć płytę główną z wyświetlaczem i dopiero potem płytę przykręcić do obudowy, bo było dosłownie na styk taśmy, ale działa. Pokaż zdjęcia jak to wygląda - taśmy, uszkodzenia, płytka.

Co do nowych taśm, jeśli całe można wymienić, to ważne jest: ilość ścieżek, raster (odległość między środkami styków), np. 1, czy 0,5 mm, długość i czy styki są po obu stronach taśmy po tej samej stronie, czy przeciwnie.

Niekoniecznie Aliexpress bardzo możliwe, że od ręki są dostępne w Polsce. Słowo klucz "FPC". Np taka. Znaczy taki przykład, nie wiem, czy wszystkie wymogi spełni.

Oooo Panie, bardzo dziękuję. to jest wszystko to, co chciałem usłyszeć 😉

 

Zaraz biorę się za szukanie, niezależnie od tego spróbuję fixa o którym pisałeś, z przycięciem taśmy. Część padów jest uszkodzona do połowy, może uda się to uratować jeszcze.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Dziękuję za Wasze podpowiedzi.

Nie próbowałem już reanimować taśm wcześniej uszkodzonych aczkolwiek to bardzo dobry pomysł był.

 

Zamówiłem nowe  - bazując na keywordzei  "FPC" i udało się to wszystko w miare ładnie poskładać.

 

Dziękuję za pomoc 🙂

 

Temat w sumie do zamknięcia.

Edytowano przez pyta
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.