Skocz do zawartości

Problem z podstawowym ćwiczeniem Prawo Kirchhoffa


GrzegorzMikul

Pomocna odpowiedź

@GrzegorzMikul witam na forum! Na przyszłość napisz chociaż krótko na czym dokładnie polega problem, bo analiza z samych zdjęć i to jeszcze obróconych może trochę zakłamywać obraz sytuacji 🙂

Na ten moment wywnioskowałem, że chodzi o to, że nie jesteś w stanie zmierzyć prądu płynącego w tym obwodzie. Zgadza się? Czy miernik, który używasz działał poprawnie podczas innych pomiarów prądu? Miałeś okazję go już przetestować na tym zakresie?

Link do komentarza
Share on other sites

Na jednym ze zdjęć czerwony przewód jest włożony w płytkę stykową w miejsce, gdzie nie ma żadnych elementów, na innych jest w dobrym miejscu. jak rozumiem to na pewno nie było przyczyną błędów? Chodzi o to miejsce:

1.png

Najlepiej rozmontuj układ - zbuduj prostszy, tylko z jednym rezystorem (jak wcześniej w kursie) i sprawdź czy miernik nadal działa poprawnie. Czasami zdarza się tak, że przez błędnie wykonywany pomiar przez miernik próbuję przepłynąć zbyt dużo prądu, przepala się wewnętrzny bezpiecznik i wtedy w mierniku nie działa pomiaru małych prądów. Takie uszkodzenie powstaje, jeśli np. w trybie pomiaru prądu dotkniesz sondami bezpośrednio do wyjścia baterii. Daj znać czy pomiar prądu nadal działa to pomyślimy co dalej, bo układ ogólnie wygląda poprawnie (poza tym co zaznaczyłem wyżej).

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam,
na dniach przyjdzie do mnie nowy (budżetowy) miernik i spróbuję zrobić krok po kroku wszystko jak w ćwiczeniu, dam znać o rezultacie

PS. błąd na zdj. wynika z tego, że zdj robiłem później a specjalnie zmieniłem położenie przewodu, żeby nie rozładowywać baterii i zapomniałem powrócić do poprzedniego układu przy robieniu zdj.

Dziękuję za uwagi

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.