Skocz do zawartości

SquareLine Studio


Radek_sl

Pomocna odpowiedź

Ok, znalazłem tutorial na YT, ogarnąłem pierwsze kroki, ale zdaje się że SquareLine Studio nie generuje bibliotek pod Arduino, tylko pod ESP, przy kompilacji pod Arduino Uno wywala błąd z wielkością tablicy, jak zmieniłem na ESP32 wszystko przeszło ładnie, niestety nie mam płytki z obsługo eSPI, więc czas na zakupy;)

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Jednak potrzebuję pomocy bardziej doświadczonych. Mam taki wyświetlacz :

https://botland.com.pl/wyswietlacze-lcd-tft-i-ips/19040-wyswietlacz-general-lcd-ips-128-240-x-240-px-do-raspberry-pi-i-arduino-okragly-waveshare-19192-5904422371845.html

Nie mogę znaleźć płytki ESP32 która będzie z nim gadać, który z modułów dostępnyh w botlandzie będzie ok? Napewno jakiś jest bo na filmie poniżej koleś pokazuje ze się da, jednak ja nie umiem namierzyć tej płytki. Mam ambitny plan jak na mnie zrobić zegarek z tarczą na tym wyświetlaczu synchronzujący si,ę z NTP oraz z GPS ustawianie strefy czasowej (zegarek do auta)

Czy dobrze mi się zdaje że kluczem jest wyjście MOSI i poniższy moduł ogarnie temat :

https://botland.com.pl/plytki-zgodne-z-arduino-dfrobot/19015-firebeetle-esp32-e-iot-wifi-bluetooth-kompatybilny-z-arduino-dfrobot-dfr0654-5904422361525.html

 

 

Edytowano przez Radek_sl
Link do komentarza
Share on other sites

Kluczem są wszystkie przewody podłączone, jakkolwiek dziwnie to zabrzmi 😄 No niektóre można pominąć. Pewnie dużo grafik i w Arduino i tak by sie nie zmieściło, chyba, że jakaś karta pamięci. Generalnie każda płytka posiada SPI, więc cokolwiek ten wyświetlacz napędzi (pinouty, rozkłady pinów poszczególnych płytek będą pomocne), ale grafiki wymagają miejsca, a tutaj niby okrągły, ale 240x240 pikseli. Można trochę oszukać i zapisać tyle ile jest faktycznie pikseli i co linijkę dodawać te nieodczytywane, żeby obraz się zgadzał, ale to poza tematem SLS. W sumie godzinę też będzie można odczytać z modułu GPS chyba, że to inaczej będzie wyglądać, niż myślę.

Nie wiem, mogę okazać się złym doradcą, ale jest np. ten wyświetlacz z MCU na pokładzie, np. z RP2040. Jeśli okaże się, że WiFi nie jest potrzebne, to jest opcja.

Edytowano przez matsobdev
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

1 godzinę temu, Radek_sl napisał:

Nie mogę znaleźć płytki ESP32 która będzie z nim gadać

Każda płytka ESP32 będzie "gadać" z tym wyświetlaczem, bo  ma on interfejs SPI, który jest jak najbardziej osługiwany.

Pierwszy interfejs SPI ma tak przypisane domyślnie wyprowadzenia (można to zmienić):

GPIO19  -  MISO

GPIO23 - MOSI

GPIO18 - CLK

GPIO5 - CS

Link do komentarza
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za informację,  sprawdzę dzisiaj,  mam płytkę esp32 devkit1 32piny, w opisie wyjść nie ma MOSI i MISO dlatego pomyślałem, że ona nie gada z tym wyświetlaczem, dodatkowo nie ma wyprowadzonego oinu d15 , jak wynika z działu w którym oisze posta jestem kompletnie zielony, ale dziś sprawdzę na jakimś kodzie i zdefiniuje odpowiednio piny,  może się uda 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

21 godzin temu, matsobdev napisał:

Nie wiem, mogę okazać się złym doradcą, ale jest np. ten wyświetlacz z MCU na pokładzie, np. z RP2040. Jeśli okaże się, że WiFi nie jest potrzebne, to jest opcja.

No to ciekawa opcja, mam w planie zrobić jeszcze kompas i przechyłomierz więc może być tak że wykorzystam ten moduł, a może i do zegarka;), teraz walczę z uruchomieniem tego co mam na ESP32 Devkit 1

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.