Skocz do zawartości

Stałe zasilanie aparatu fotograficznego


dawidmkrk

Pomocna odpowiedź

Witam,

Tworzę w ramach nauki Arduino i elektroniki projekt do automatyzacji procesu fotografowania. Jednym z elementów projektu jest zastąpienie baterii zasilaczem.
Szukałem gotowej opcji, ale średnio to wygląda.
Bateria wygląda tak:
obraz.thumb.png.d87e73a69b620728c68b10cfd89f4ffc.png

Obudowę mogę spokojnie wydrukować sobie w 3d.
Zastanawiam się, co realnie potrzebuję w obwodzie między złączem a zasilaczem, będę wdzięczny za uwagi:

- jakieś diody krzemowe do zabezpieczenia kierunku przepływu prądu
- kondensator, żeby zabezpieczyć spadek napięcia przy nagłym poborze prądu
 

Rozbebeszyłem jedną ze starych baterii, żeby podglądnąć, co tam jest:
1923121132_Zrzutekranu2023-01-31o10_00_36.thumb.png.ab8a2656f89bba308c90434a973708f2.png

Widzę (chyba 🙂) rezystory i kondensatory, ale nie wiem, co to za 2 układy - google nie podało mi sensownych wyników po wpisaniu numerów, jeśli ktoś może coś podpowiedzieć, chętnie się dowiem 🙂 - znalazłem jakiś wątek z innym producentem i zakładam, że może być to np układ do wykrywania przegrzewania się baterii?

Będę wdzięczny za jakiekolwiek porady i sugestie

Link do komentarza
Share on other sites

Hej, dzięki za odpowiedź!
Jasne, mogę to kupić, ale już widzę problem w konstrukcji- (1 postem chciałem skrócić kontekst do minimum) - one mają ten problem, że nie zgrywają się z klapką, trzeba ją "rozdłubywać" i jest to mało elegancka robota (jeden taki już kupiłem i testowałem).
Natomiast jak wspomniałem, ten projekt ma charakter edukacyjny i post założyłem nie, aby znaleźć gotowca, ale mieć zasilacz DYI, uzupełnić wiedzę o tym, jak działają takie zasilacze, i jak to zrobić dobrze, w ramach nauki elektroniki

Link do komentarza
Share on other sites

1 godzinę temu, dawidmkrk napisał:

nie zgrywają się z klapką, trzeba ją "rozdłubywać" i jest to mało elegancka robota (jeden taki już kupiłem i testowałem).

Informacyjnie: a to już zależy od aparatu. Niektóre aparaty mają taką gumową zaślepkę, którą można wyciągnąć właśnie po to, aby klapka się zamknęła po włożeniu takiego adaptera 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.