Skocz do zawartości

Odbiornik fm pisk


Patryk9111

Pomocna odpowiedź

No to niestety w.cz nie lubi się z płytkami stykowymi ze względu na wiele dodatkowych pojemności. Możesz zrobić tak: wzmacniacz mocy (ten z układem scalonym) pozostaw na stykówce a układ w.cz możesz spróbować zlutować w pająku. Co do samego układu: jest to bardzo prosty odbiornik, trudno powiedzieć czy to w ogóle ma szansę działać nawet przy poprawnym zmontowaniu. Sam kiedyś szukałem odbiorników tranzystorowych ukf 😉 Poszukaj czegoś prostszego i pewniejszego w działaniu np: 

 

Edytowano przez _LM_
  • Lubię! 2
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

@Treker w końcu przyjdzie czas że radio będzie nadawało tylko w DAB i wtedy nie będzie szans na takie eksperymenty 😕 na LW tylko PR1 można złapać. Podejrzewam że prędzej czy później ten zakres zamilknie a przecież radio AM to był kiedyś taki żelazny punkt niemal każdego elektronika. 

Edytowano przez _LM_
Link do komentarza
Share on other sites

13 godzin temu, _LM_ napisał:

@Treker w końcu przyjdzie czas że radio będzie nadawało tylko w DAB i wtedy nie będzie szans na takie eksperymenty 😕 na LW tylko PR1 można złapać. Podejrzewam że prędzej czy później ten zakres zamilknie a przecież radio AM to był kiedyś taki żelazny punkt niemal każdego elektronika. 

Mam nadzieję, że tak nie będzie. O ile przejście na telewizję cyfrową miało sens, o tyle cyfrowe radio ma dość dużo wad. Wyparcie AM było naturalne ze względu na jakość dźwięku. Osobiście mam nadzieję, że DAB nie wyprze FM. Gdy szukam lepszej jakości dźwięku to mogę uruchomić sobie streaming. Jak nie mam zasięgu, to pewnie i tak w tym miejscu FM się lepiej sprawdzi niż DAB. Ale to tylko moje przemyślenia...

Edytowano przez pmochocki
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.