Skocz do zawartości

Najprostsza komunikacja bezprzewodowa pomiędzy dwoma esp8266


SOYER

Pomocna odpowiedź

Cześć, taki problem:

brama wjazdowa bez wolnych przewodów sygnałowych pomiędzy nią, a garażem,

garaż ok 15m od bramy,.

w garażu potrzebuję znać stan krańcówki którą zamocuję przy bramie,

w garażu już pracuje jedno nodeMCU które musi dostać info o stanie krańcówki bramy wjazdowej.

Pierwszy pomysł, dzwonek bezprzewodowy, przerobiony przycisk przy krańcówce, przerobiony odbiornik w garażu. Wada, przy włączonej krańcówce nadajnik cały czas nadaje.

Drugi pomysł, jakaś prosta forma komunikacji pomiędzy esp. Wada, nie mam o tym pojęcia, nie wiem czy pogadają na 15m, jeßli tak to nie wiem jak to napisać.

Trzeci pomysł, tu liczę na Waszą pomoc, nie mam doświadczenia w takich rzeczach. Ma być możliwie tanio i niezawodnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Chodzi o jedną krańcówkę czy dwie? Jak jedna to można podłączyć w ten sposób by nadajnik przestał nadawać sygnał przy włączonej krańcówce. to nie jest dobre rozwiązanie. Krańcówki muszą być monitorowane w sposób ciągły by uniknąć wypadku z powodu wadliwie działającej instalacji. Montuje siłowniki do bram i odradzam takich manipulacji. To się zawsze źle kończy. 15 metrów kabla wkopać w ziemię i podłączyć to robota na 5 godzin. I dużo taniej jak proteza.

Jeżeli nie ma to nic wspólnego ze sterownikiem bramy to i tak trzeba zasilić nadajnik. Bateria to trochę słabo. Podpięcia do sterownika mogą go uszkodzić. Jak wiesz co robisz to w porządku. Sterowniki nie są tanie.

Edytowano przez kroszkanorber
Link do komentarza
Share on other sites

Napęd bramy to tania marketówka, nie ingeruję, będę nią sterował przez dedykowany pilot radiowy powiązany z suplą. Krańcówka potrzebna by widzieć w apk stan bramy.

Jutro jeszcze spojrzę na przykłady dla esp8266 w arduino ide. Serio nie wiem od czego zacząć. 

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.