Skocz do zawartości

Zlecę wykonanie gotowca Arduino-Android


Pomocna odpowiedź

Zlecę uruchomienie projektu, którego wykonanie jest całkiem nieźle udokumentowane na znanym pewnie forumowiczom portalu hackster. Nie wiem czy mogę linkować, zwłaszcza jako świeżak, ale łatwo go wygoglać mając na uwadze, że dotyczy on LoRy i w jego skład wchodzi jeden układ Arduino sterujący RFMką i wystawiający na usb/serialu API dla aplikacji Android (WebSerial zdaje się), ta zrealizowana głównie w technologiach webowych/js.

Są źródła na githubie (dla apki i Arduino), jest instrukcja na stronce jw., jest i filmik jak to fajnie działa, ale żeby nie było za łatwo: nie działa... Zrealizowałem ten układ z różnymi RFMkami i Arduino (ten sam klon, 3,3V 8Mhz, z różnych źródeł zakupy), za każdym razem układ nie łączy się z aplikacją, ta się wysypuje na brak odpowiedzi od układu, timeout... Spróbowałbym wprost serialem zagadać z Arduino, ale brak dokumentacji co tam wpisywać, na "cokolwiek" milczy, i nie wiem co dalej... Sprawdziłem płytki i example z echo-serial działa, także płytka gadać umie po usb, ale tego nie robi gdy wgrywam projekt z hackstera... Szukam de facto osoby dobrze znającej Arduino, która przejrzała by projekt (w końcu jest w niego włożone sporo wysiłku + filmik, więc kiedyś musiał działać) i odnalazła/zafixowała buga, który gdzieś tam się pewnie znajduje lub został wprowadzony przez jakieś zależności/aktualizacje (?!)

Próbowałem się kontaktować z autorem, bezskutecznie, strona "firmowa" również zniknęła. Nie widzę nigdzie dokumentacji samego interfejsu, należy założyć, że jest do odtworzenia, co w sumie jest celem numer dwa zlecenia. Odpalić projekt, ustalić interfejs.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.