Skocz do zawartości

Brak komunikacji pomiędzy arduino uno R4 z komputerem


szymarduino

Pomocna odpowiedź

W Arduino IDE i w kodzie programu, serial musi mieć tą samą prędkość, identyczną wartość np. 9600 baud, ale to mało dałbym znacznie więcej.

Jak to nie pomoże, to zmiana kabla może być konieczna (problemy z kablem objawiają się różnie - np. znikający port USB w Arduino IDE, błędy przy wgrywaniu "wsadu", itp.).

Link do komentarza
Share on other sites

@szymarduino pytanka na start:

- Czy w menedżerze urządzeń pojawia Ci się nowe urządzenie/port com, kiedy podłączasz Arduino?

- Czy wybierałeś ręcznie port COM w Arduino IDE?

Z mojego skromnego doświadczenia, kiedy korzystałem z kilku płytek, zostały im przypisane różne porty, w Arduino IDE nie zmieniały się automatycznie i musiałem w opcjach wskazywać port, do którego jest podłączone Arduino.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W Arduino IDE rozwiń zakładkę [Narzędzia] i Zobaczy, czy pozycję [Port:] (może być [Port:COM3] na przykład, jeżeli ostatnio używałeś innej płytki) jest wyszarzona, czy aktywna i czy rozwija się dla niej więcej opcji.

Mówisz, że Arduino IDE widzi u Ciebie płytkę, ale komunikat, który widnieje na Twoim screenie mówi, że powiązanych urządzeń nie znaleziono.

I takie pytanie, które powinno paść w sumie na początku - czy zainstalowałeś paczki dla płytki Uno R4? 😄

Narzędzia -> Płytka: -> Menedżer płytek i  wyszukaj R4 - jest jedna paczka od Arduino 😄
 

Edytowano przez Danyeru
Link do komentarza
Share on other sites

paczkę mam zainstalowaną, mam nadzieję że zrobiłem wszystko zgodnie z twoimi instrukcjami i się nie pokazuje się więcej opcji . tak naprawdę źle sformółowałem temat bo ide widzi płytkę ale program nie ładuje się albo ładuje się strasznie długo bo zostawiłem komputer na pare godzin i się nie załadował.

obraz_2023-12-27_201916594.png

Zrzut ekranu 2023-12-27 201559.png

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Po prawidłowo zakończonej kompilacji programu powinny pojawić się w oknie wyjściowym komunikaty nt. zużytej pamięci, a następnie informacje o przebiegu ładowania programu do płytki (lub błędzie ładowania).

Jak one wyglądają u Ciebie?

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

27 minut temu, szymarduino napisał:

ale nie może się załadować

 

Jak dokładnie brzmi ostatni komunikat?

Uzupełnienie:

Tak na wszelki wypadek - przejrzyj to.

Edytowano przez jand
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.