Skocz do zawartości

Projekt sterownika WiFi dla kurtyny LED na 5v


Pomocna odpowiedź

Cześć, ostatnio zepsuła mi się w domu chińska kurtyna led - coś takiego: https://www.sklep.zolta.pl/pl/p/Kurtyna-swietlna-3x2%2C5m-300LED-USB-pilot/4749?gad_source=1&gclid=EAIaIQobChMIvp6V6Iq8gwMV-kFBAh2JcAEuEAQYAiABEgJYufD_BwE

Spalił się tylko sterownik na USB, sprawdziłem, że diody LED działają prawidłowo na obu kanalach, poprzez podanie raz 5V i -5V. Maksymalny prąd nie powinien przekraczać 1.2A (max moc podana na etykiecie to 6W)
 

W związku z tym postanowiłem zbudować coś, co wysteruje te diody i wybór padł na ESP32, żebym mógł pobawić się w sterowanie przez wifi.

Mój problem polega na tym, że nie do końca wiem jak się za to zabrać. Pierwszy pomysł, jaki przyszedł mi do głowy, to zbudowanie mostka H, ale chciałbym jednocześnie uzyskać wysoką częstotliwość przełączania kierunku przepływu pradu, aby móc naprzemiennie zapalać diody na pierwszym i na drugim kanale, podając raz 5V a raz -5V. Czy zbudowanie prostego mostka H opartego np. na tranzystorach MOS-N i MOS-P jest dobrym pomysłem? Jakich tranzystorów użyć? Jedyne jakimi dysponuje to BS170 i proste podanie Uz przez ten tranzystor działa i nie grzeje sie on specjalnie, ale nie wiem jaki model MOS-P dać do pary do niego. 

A może macie jakieś lepsze pomysły na sterowanie takimi diodami?

Edytowano przez kaminski-tomek
Uszczegółowienie
  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.