Skocz do zawartości

Domoticz na Raspberry Pi


Irek26

Pomocna odpowiedź

@Irek26 witam na forum 🙂 Na czym dokładnie polega problem? Nic się nie ładuje, nic nie działa, czy nie działają dane do logowania? Podaj trochę więcej szczegółów.

Link do komentarza
Share on other sites

witam. Zakupiłem Raspbery 4 . nigdy nie miałem do czynienia z linuxem. Postawiłem Rasbiana i Domoticza . Przez Real VNC łączę się bez problemu ale po wpisaniu w przeglądarce adresu IP:port wyskakuje komunikat brak połączenia z serwerem.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

sudo service domoticz.sh status
* domoticz.service - LSB: Home Automation System
     Loaded: loaded (/etc/init.d/domoticz.sh; generated)
     Active: active (exited) since Sun 2024-03-03 19:33:12 CET; 15h ago
       Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
    Process: 1186 ExecStart=/etc/init.d/domoticz.sh start (code=exited, status=>
        CPU: 92ms

mar 03 19:32:34 raspberrypi systemd[1]: Starting domoticz.service - LSB: Home A>
mar 03 19:32:35 raspberrypi domoticz.sh[1186]: INFO: No time server(s) defined >
mar 03 19:33:12 raspberrypi domoticz.sh[1186]: Waiting for time synchronization>
mar 03 19:33:12 raspberrypi domoticz.sh[1186]: Time synchronization successful,>
mar 03 19:33:12 raspberrypi domoticz.sh[1913]: start-stop-daemon: unable to sta>
mar 03 19:33:12 raspberrypi systemd[1]: Started domoticz.service - LSB: Home Au>

Link do komentarza
Share on other sites

domoticz.service - LSB: Home Automation System
     Loaded: loaded (/etc/init.d/domoticz.sh; generated)
     Active: active (exited) since Mon 2024-03-04 11:49:32 CET; 2h 41min ago
       Docs: man:systemd-sysv-generator(8)
        CPU: 99ms

mar 04 11:48:55 raspberrypi systemd[1]: Starting domoticz.service - LSB: Home Automation System...
mar 04 11:48:55 raspberrypi domoticz.sh[1181]: INFO: No time server(s) defined in /etc/systemd/timesyncd.conf, using default fallback server(s)
mar 04 11:49:32 raspberrypi domoticz.sh[1181]: Waiting for time synchronization before starting Domoticz......................
mar 04 11:49:32 raspberrypi domoticz.sh[1181]: Time synchronization successful, starting Domoticz...
mar 04 11:49:32 raspberrypi domoticz.sh[1935]: start-stop-daemon: unable to start /home/irkus/domoticz/domoticz (No such file or directory)
mar 04 11:49:32 raspberrypi systemd[1]: Started domoticz.service - LSB: Home Automation System.

 

myślę że tu czegoś brakuje ale nie wiem jak się do tego dobrać

start-stop-daemon: unable to start /home/irkus/domoticz/domoticz (No such file or directory)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.