Skocz do zawartości

Książka do nauki


veranos

Pomocna odpowiedź

Hej wszystkim,

Robie juz drugi kurs od forbota i bardzo mi sie podoba. Zaczynam coś tam rozumieć, ale im wiecej rozumiem tym więcej mam pytań hehe.

Czy jest może jakaś fajna książka opisująca elektryczność/elektronikę z której coś może zrozumieć osoba, która sama się uczy? To byłby tylko dodatek do nauki bo wiem, że trzeba dużo praktycznie działać. Generalnie to interesuje mnie także strona bardziej naukowa (fizyka, chemia). Czy jest jakaś książka, którą można polecic? Może korzystaliście z jakieść książki kiedys?

 

Link do komentarza
Share on other sites

Temat tak obszerny, że w jednej książce się nie zmieści.

Kursy Forbot są bardzo dobrą formą wstępu do elektroniki - teoria wyłożono w sposób prosty i przystępny, a do tego, co nie mniej ważne, konkretne przykłady - ćwiczenia pozwalające sprawdzić jak teoria sprawdza się w praktyce.

Może na początek zobacz co oferują różne platformy edukacyjne np. ta:

https://zpe.gov.pl/szukaj?query=Elektronika+/+Electronics&stage=KZ&subject=branża+elektroniczno-mechatroniczna

Platforma dostarcza materiały z różnych dziedzin, także chemii i fizyki. Do każdej z omawianych dziedzin jest załączona obszerna neto- i bibliografia.
Jak dla mnie oprócz wiedzy czysto teoretycznej nie mniej ważne jest to, do czego tę wiedzę będę wykorzystywał - czyli zastosowania.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.