Skocz do zawartości

Przekaźnik sieciowy


Michal88

Pomocna odpowiedź

Czy wiecie moźe jak się sprawują przekaźniki sieciowe? Co myślicie o podłączeniu 16 kanałowego przekaźnika lub więcej do raspberry i zarządzać prostymi czujnikami włącz wyłącz itp. Teoretycznie wygląda, to łatwiej przekaźnik połączyć, z raspberry po lan i czujniki podłączyć do przekaźnika i oskrypować w pythonie. Dlatego takie rozwiązanie, gdyż moźna podłączyć dużo więcej czujnikòw niż do pinòw raspberry, oraz estetyczne połączenie do przekaźnikòw można przykręcić kabelki.

Link do komentarza
Share on other sites

(edytowany)

Działają. Aczkolwiek ja mam styk z przemysłówka, (nie bawię się w Rapi, ESP itp) tam to jest trochę inny target. W domowych zastosowaniach, różnie bywa, choć Chińskie układy poważnie przez ostatnie kilka lat przekształciły się z zabawek dla Arduino, w pół profesjonalne rozwiązania. jak np. Ebyte Oczywiście wszystko rozbija się o koszty. Dla kogoś 180zł za moduł to majątek, da mnie to rozwiązanie za dobre pieniądze. Oczywiście można taniej, ale trzeba szukać okazji. Oferta firmy Ebyte jest ogromna, od modułów PCB po kompletne rozwiązania jak na zdjęciu. Ale jest jeszcze kila innych dobrych marek z Chin. Możliwości jest ogrom, ale trzeba się wgryźć w temat, tu nie ma jednej słusznej drogi czy rozwiązania. Ogólnie I/O na Ethernecie stają się coraz bardziej popularne i dostępne, ale jeszcze jest to nadal drogie. Na RS485 natomiast jest tego na pęczki, w cenach akceptowalnych do domowego zastosowania, tylko konwerter Ethernet<>RS485 dla wygody.

PS urządzenie z zdjęcie ma na pokładzie taki konwerter standardów i protokołów, to ogólnie taki mały kombajn. Oczywiście to tylko pierwszy lepszy przykład z brzegu, nie koniecznie najlepszy, pokazujący tylko idę i jak to się robi profesjonalnie.

NP. takie coś:

Ebyte.thumb.jpg.826308dd44a204f06f541a9776d92d7b.jpgEbyte2.thumb.jpg.abd5e09b1e26e20f43a6744dae422d60.jpg907927356_Ebyte3.thumb.jpg.bec9265f2d56f7c7136bb4addb5f3d2d.jpg

Edytowano przez BlackJack
Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.