Skocz do zawartości

Metody łączenia ramion w manipulatorach


Qujav

Pomocna odpowiedź

Pragne Was powitać, jako, że to jest mój pierwszy post na forum.

Jeżeli palnę jakąś głupote to wybaczcie ;D

Nie jestem idealny.

A więc, wpadłem na pomysł budowy manipulatora, całość była by strerowana przez komputer, jednak mam wątpliwości co do połączenia ów. ramion ze sobą, aby uzyskać jak największe kąty.

Myślałem, żeby zastosować silnik i ramię bezpośrednio do wału silnika, jednak uświadomiłem sobie w odpowiednim momencie, że silnik ma koło 3000 obrotów na minute, więc przesunięcie ramienia o kilka cm zajęło by nano sekundy, a pozatym pewny jestem, że bezpośrednio silnik nie podniesie nawet kilku dekagramowego ramienia.

Budowa przekładni pasowej na ramieniu to też żły pomysł, za dużo miejsca potrzebne.

Więc w końcu przeglądając allegro, zobaczyłem ciekawe serwa z orczykami, i momentem nawet 7kg/cm. Chciałbym się dowiedzieć jakie byłyby konsekwencje użycia takiego serwa?

Czy opłaca się takie serwo przerabiać?

Pozdrawiam Qujav

Link do komentarza
Share on other sites

Jak nie potrzebujesz innych informacji (precyzyjny kąt obrotu, siła działająca na serwo) to nie ma sensu ich przerabiać. Potrzebujesz tylko sterownik serw, który podłączysz do komputera i resztą steruje już komputer.

Na necie znajdziesz wiele konstrukcji tego typu z serwami i całkiem fajnie to działa w praktyce.

Link do komentarza
Share on other sites

Może się podepnę z innym pytaniem: jak łączyć serwa, aby po obu stronach obudowy były połączone i isę obracały? Obecnie robię robota kroczącego i problem rozwiązałem zupełnie inaczej, widziałem z bliska jak to wygląda już jak jest zrobione, ale zastanawiam się _jak_ to się robi. Serwa wyglądają w robotach na nawiercone z włożonym łożyskiem, ale:

- czy nie robi się zwarcia z elektroniką pod spodem?

- plastik jest dość cienki: dodatkowo się go jakoś wzmacnia?

- jaka jest żywotność takich rozwiązań?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.