Skocz do zawartości

PDA w robotyce


kling

Pomocna odpowiedź

Witam,
Czy ma ktoś może doświadczenie w zabawach z PDA przy konstrukcji robotów?

W moje łapki wpadły dwa PDA(Mio P550 i ASUS A696) i zastanawiam się czy można by je zatrudnić do współpracy przy sterowaniu laptopem, np. zamiast lapka.

Z tego co wiem, to powinny mieć usb w trybie host, ale ciężko jest znaleźć o tym informacje.

Szczególnie chodzi mi o takie rzeczy:

a)wysyłanie i odbieranie danych do jakiegoś ukontrolera

b) korzystanie z GPS

c) połączenie PDA-laptop przez WIFI i punkt a).

Fajnie byłoby móc też wgrać na niego linuksa.

Jeżeli ktoś ma takie doświadczenia, proszę aby się nimi podzielil:)

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli masz wprawę w programowaniu PDA, to czemu by nie? Jedynie musisz ogarnąć temat komunikacji PDA z resztą (BT, Wi-Fi), no i najgorsze, trzeba napisać aplikacje na urządzenie. W każdym bądź razie, prosto nie będzie.

Link do komentarza
Share on other sites

na tym pda siedzi pewnie jakiś windows mobila albo windows ce. w takim wypadku system operacyjny udostępnia na pewno API (dobrze udokumentowane) do obsługi peryferiów jak GPS, zajmuje się wifi, i daje API do socketów.

Jak nie windows to pewnie inny system tam siedzi, który też pewnie ma udokumentowane API. szukałbym raczej pod kątem programowania na konkretnym OS niż na konkretnym urządzeniu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Tam jest Windows mobile pewnie 6.0 albo 6.1. Sam się tym interesowałem ale temat upadł.

Programy piszesz w różnych językach. Najlepszy Microsoft Visual Studio. Masz tam od do ściagnięcia SDK do WinMo. Z tego co wiem to nikt jeszcze nie zrobił czegoś podobnego chyba że były to sporadyczne przypadki.

[ Dodano: 18-10-2010, 19:38 ]

Z tego co wiem to Android ma (wybaczcie) Noob User Friendly program do pisania programów na ten system + obsługa czujników (czyt. GPS, akcelerometr)

Link do komentarza
Share on other sites

Programowanie programowaniem, ale jak się komunikować z miktokontrolerem?

RS odpada jeśli nie ma hosta usb, prawda?

Ogólnie pomysł jest taki, że PDA jeździło na robocie, a nie było "pilotem".

Tam jest jakiś windows mobile, ale fajnie by było jakby dało się zainstalować androida:)

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz rozłożyć urządzenie i poszukać pinów, albo padów pod piny UART. Większość routerów WiFi ma takie pady na PCB. Może twój PDA też będzie miał.

Od biedy, jeżeli już nic nie znajdziesz, to możesz podłączyć uC np pod głośnik, albo pod wyjście słuchawkowe i próbować uskuteczniać jakąś analogową transmisję danych, ale to już ostateczność.

Link do komentarza
Share on other sites

Cóż, po zawodach w Łódzi i Wrocławiu będę miał trochę czasu to się tym pobawię.

Chociaż nie ukrywam, że fajnie by było mieć jakąs dokumentację do tego, lub chociaż instrukcje serwisowe...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.