Skocz do zawartości

sterowanie serwem TowerPro SG-5010


sjacek

Pomocna odpowiedź

Witam!

Zastanawiam się nam sposobem sterowania serwami podanymi w temacie. W opisie tego serwa w sklepie w którym je kupowałem było napisane, że jest to serwo ciągłego obrotu, a więc idealne do moich potrzeb (napęd robota, nie trzeba przerabiać). I teraz mam problem. Sterując długością sygnału, jak normalne serwa, dla czasu trwania powyżej 1ms serwo kręci się w jedną stronę (bez przerwy), a dla czasu poniżej 1ms w drugą stronę. Czy można takie serwo sterować PWM'em? Bo działa, tylko nie wiem czy takie sterowanie nie uszkodzi serwa.

Chyba wiem co się stało. Koleś od którego to kupiłem chyba przerobił te serwa, tylko teraz muszę się dowiedzieć jak...

Link do komentarza
Share on other sites

Pewnie przerobił standardowo - zablokował potencjometr/wlutował na stałe rezystory w jego miejsce. W ten sposób serwo cały czas myśli, że jest w pozycji neutralnej i każdy sygnał różny od tej pozycji interpretuje jako kręć w lewo/kręć w prawo.

Nic się nie martw, serwa nie uszkodzisz. Tak ma być.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.