Skocz do zawartości

[Bascom] Odbiór UART


Amistar

Pomocna odpowiedź

Witam. Niedawno udało mi się zmusić Atmege8L do współpracy z Siemensem C75.

Kontroler był taktowany z wewnętrznego generatora 8Mhz.

Wysyłał polecenia zadzwonienia pod podany numer i 3 na 4 razy działały, pozostałym razem wybierał się zły numer. Było to jak najbardziej pozytywnym sygnałem - czas na kwarc 😉

Udało mi się też zrobić to czego bardziej chciałem czyli odbiór komend. Atmeżka reagowała na skargi telefonu że numer pod jaki dzwonimy jest zajęty.

Dim Dane As Byte

Do
Dane = Inkey()
If Dane = 66 Then '66 bo w razie zajętości numeru komórka zwraca "Busy"
Goto Wlacz
End If

If Pinc.4 = 0 Then
Rgbcze = 1
Wait 1
Print "ATD +48603932604;"
Rgbcze = 0
End If

If Pinc.3 = 0 Then
Rgbzie = 1
Wait 1
Print "AT"
Rgbzie = 0
End If

Loop

Wlacz:
Rgbcze = 1
Wait 2
Rgbcze = 0
Waitms 100
Return

Wsadziłem Atmege8 i kwarc 11.0592Mhzi śmiga z tymi komendami od dzwonienia. Bezbłędnie...

Tylko przestał działać odbiór. Kompletnie.

Próbowałem różnych metod znalezionych w internecie - buforów, przerwań i innych i nic nie działa.

If Dane <> 0 ciągle zwracało jedynke.

Podłączyłem komórke z powrotem do komputera i w terminalu wszystko śmiga. Więc błąd musi być gdzieś w moim hardwarze. Mimo to jak ktoś się domyśla co może być przyczyną to proszę o pomoc.

// EDYCJA - 20 LISTOPADA

Działa! Było zwarcie między Rxd kontrolera a jego innym portem, druk jest gęsty i jest tam przylutowanych dodatkowe kable więc nie widziałem. Jak będą problemy to napisze w tym temacie...

Link do komentarza
Share on other sites

pewnie zaraz temat wyląduje w koszu bo nie ma nic wspólnego z robotami.

Wręcz przeciwnie, Może mieć bardzo dużo wspólnego. Można zbudować robota sterowanego z poziomu telefonu. Jest masa kombinacji.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.