Skocz do zawartości

Problem z podączeniem STK500V2 na pytce stykowej.


kyp

Pomocna odpowiedź

Witam.

Jaki czas temu znalazłem na tym portalu kurs C dla AVR. Ponieważ od jakiegoś czasu interesuję się tym tematem postanowiłem wziąć się za to. Zakupiłem programator stk500 v2 na usb:

http://sklep.avt.pl/p/pl/487726/mini+programator+usb+mikrokontrolerow+avr+kompatybilny+z+stk500+v2.html

oraz atmegę 8.

Podłączyłem wszytko według instrukcji, przy czym założyłem że nie zasilam programatora, gdyż posiada on własne zasilanie z USB. Sprawdziłem nawet że mogę nim zasilić uC. Jednak przy próbie wgrania programu wyskakuje informacja o złym podłączeniu. Sprawdzałem parę razy, ale no wszystko wydaje mi się dobrze.

Prosiłbym o jakąś poradę. Głównie prosiłbym osoby które być może posiadają ten programator. Wcześniej programowaliśmy u kumpla, ale On posiadał podstawkę i nie było problemów.

Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje i pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Mówiąc szczerze mam obecnie problem by cokolwiek sprawdzić, po podłączeniu programatora do układu on się tak nagrzewa że można sobie rękę poparzyć. Jak się okazało miałem źle powyprowadzane wtyki:/ Możliwe że spaliłem w ten sposób układ?? A no i nie ma żadnej zworki, wiem że była w tej większej wersji, ale w tej "mini" nie ma.

Do płytki stykowej powyprowadzałem to na takiej zasadzie, że ze skrętki internetowej poucinałem przewody i powtykałem je do przewodu taśmowego który dostałem z programatorem. Poopisywałem je, tylko potem niestety źle powkładałem i np. GND było zamienione z Vcc. Dlatego się obawiam czy przypadkiem moja Atmega nie przeżyła (lub nie) ogień.

No i teraz mnie martwi czemu mi się grzeje programator:/

T.z jeśli jest spalony to możliwe że gdzieś jest zwarcie. Zaraz po podłączeniu układu do programatora, słychać taki typowy dźwięk kiedy się coś odłącza z USB.

Link do komentarza
Share on other sites

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.