Skocz do zawartości

Wydzielanie ciepła


Wojtek

Pomocna odpowiedź

W przypadku robota zbudowanego z akumulatora, układów sterujących serwami (NE555) i 14 serw to gdzie wydziela się ciepło (tzn. gdzie mam podłączyć radiator)?Według mnie wszędzie będzie się wydzielać , ponieważ każdy z tych elementów stawia "opór" przepływowi prądu , ale gdzie wtedy podłączę radiator? Bo domyślam się ,że przy 14 serwach dużo ciepło się wydziela - tym gorzej że robot jest z pleksy.

Link do komentarza
Share on other sites

Do każdego serwa mam robić osobny? I czy podłączyć go przez plastikową obudowę serwa i akumulatora?No bo nie wiem jak się podłączyć do silników serw. Mam rozkręcać ich obudowy?

Link do komentarza
Share on other sites

Radiator podłączasz do zasilacza. Co do serw to one ci się nie przegrzeją jeśli będziesz stosował je zgodnie z zaleceniami producenta.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Ale jak to do zasilacza? Ja używam akumulatora. I rozumiem że muszę podłączyć radiator do jednego z biegunów akumulatora, a nie do jego obudowy, Prawda?

Link do komentarza
Share on other sites

Jak uzywasz napięcia niestabilizowanego, to:

- serwa będą drgać, możliwe, że mocno

- jeśli napięcie będzie duże, to błyskawicznie je zużyjesz

- akumulatora nie trzeba chłodzić

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Ale napięcie z akumulatora trzeba, bądź nie jak kto woli stabilizować i właśnie na tym stabilizatorze będzie ci się wydzielać ciepło, i właśnie tam powinieneś umieścić radiator.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Radiator podłącz do elementów, które są na tyle gorące, że parzą jak ich dotkniesz. W poprawnie zaprojektowanej konstrukcji na pewno nie ma potrzeby używania radiatorów przy akumulatorze i prawie na pewno przy serwach. Jeżeli się przegrzewają bez radiatora to znaczy, że niektóre parametry ich pracy są poza dopuszczalnym zakresem (np. zbyt duże obciążenie prądowe dla akumulatora - zastosuj inny akumulator; zbyt duże napięcie dla serwa - zmniejsz napięcie i zastosuj mocniejsze serwo, żeby nadrobić stratę mocy). Ważne żebyś przyczepiał radiatory do źródeł ciepła nie oddzielone żadnym izolatorem. Przykładowo, jeżeli serwo się grzeje to nie przyczepiaj radiatora do obudowy serwa bo wiele ci to nie da, tylko do samego silnika.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.