Skocz do zawartości

DON-8r, kolejny robot działający dzięki naszym datkom!


tommerg

Pomocna odpowiedź

DON-8r, kolejny robot działający dzięki naszym datkom!

Tim Pryde, 21-letni student Uniwersytetu w Dundee, Szkocji, stworzył napędzanego monetami robota, którego nazwał DON-8r (czytamy „donator” – ofiarodawca). Małego robota umieścić możemy w dowolnym miejscu. Za każdym razem, gdy ktoś podrzuci mu jakąś niewielką monetę, bot zacznie wesoło kręcić się po okolicy, bawiąc pobliskich ludzi.

DON-8r porusza się po losowo wybranej ścieżce przez określoną ilość czasu, omijając oczywiście wszystkie możliwe przeszkody. Po tym czasie macha mocno swoją specyficzną flagą, a następnie wzywa do pomocy pulsując na zmianę kolorowymi światełkami, dopóki nie otrzyma kolejnego małego podarku od przechodniów. Zawsze uprzejmy, DON-8r powtarza swoją podróż, nawet dzięki niewielkiej hojności.

Identycznie jak w przypadku DONA (podobnego robota, o którym pisaliśmy w zeszłym tygodniu), inicjatywa polega na tym, by ograniczyć negatywne emocje, jakich zazwyczaj doświadczamy widząc ludzi zbierających datki na bardziej ambitne cele (na pewno wpływają na to popularne w Polsce „alkoholowe żebraki”), dodając coś bardziej zabawnego i niezwykłego. Obecnie robot zbiera pieniądze i zainteresowanie dla Centrum Nauki w Dundee, łatwo można jednak go przemianować, by służyć mógł każdej innej organizacji charytatywnej.

Źródło: http://www.plasticpals.com/

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.