Skocz do zawartości

[ROS] Robot Operating System - tutorial


misha89

Pomocna odpowiedź

Witam,

szukam jakiegoś tutoriala żeby się nauczyć programować w ROSie. Tutorial dostępny na stronie ros.org jest dla mnie nie jasny i nawet nie wiem jak zrobić pierwszy projekt 🙁 na początek chciałbym zrobić prostą komunikację po uart'cie. Czy ktoś z Forumowiczów jest w stanie mi pomóc?

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę, że programujesz w C, więc zadaj sobie pytanie "Po co Ci to?".

Język C jest uniwersalny, natomiast wg mnie te wszystkie "robotyczne platformy programowe" to most łączący rdzennych informatyków, którzy nie robią nic innego tylko klepią kod dniami i nocami, ze światem robotyki, którego poznać im nie było dane, bo uczyli się TYLKO programować.

Link do komentarza
Share on other sites

System ros nie jest zbyt łatwy musisz krok po kroku przeczytać jego dokumentacje ewentualnie popatrzeć na po innych projektach.

Sam chciałem kiedys użyć ros ale na moja platforme niestety nie ma 🙁 wiec naraze to zostawiłem i jak bd kiedyś czas to sam coś zmatuje 🙂

[ Dodano: 27-08-2011, 14:05 ]

ciekawa alternatywa jest tez myrobotlab do zarzadzania robotem obsługa silnikow, wiidar openCV i inne lnk

Link do komentarza
Share on other sites

Zobacz sobie środowisko Player/Stage. Jak dla mnie jest najbardziej przejrzyste ze wszystkich tego typu platform.

niciki, zapominasz o przynajmniej dwóch zaletach takiego podejścia: można rozwijać i testować kod nie czekając na stworzenie hardware'u robota, a gotowy program jest znacznie bardziej przenośny, bo można go wykorzystywać na różnych robotach pod warunkiem, że będą miały odpowiednie sterowniki.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

W AVR Studio program napisany np. w języku C również można testować bez hardware'u robota. Przenośność programu napisanego w ROS również uzależniona jest on określonego hardware'u, powodując ograniczenie konstrukcyjne.

Wg mnie takie podejście do robotyki oddala od swobody, jaką daje znajomość architektury mikrokontrolera, ogólnie pojętej elektroniki i programowania w asm/C.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.