Skocz do zawartości

"Laserowy inspektor" sprawdza nowe pojazdy


Treker

Pomocna odpowiedź

"Laserowy inspektor" sprawdza nowe pojazdy

Belgijska firma Metris wypuściła na rynek nowego robota zwanego RSA łączącego przegubowe ramię z technologią laserowego skanowania. Solidna budowa, łatwość programowania i wręcz absolutna precyzja zwiększa efektywność.

W skład RSA wchodzi dwa główne podzespoły, opatentowane ramię CMM, a także laserowy skaner MMD. Ramię CMM jest 7-osiowym bardzo precyzyjnym i szybkim robotem przemysłowym napędzanym silnikami elektrycznymi , to unikalne ramię jest idealnym wysięgnikiem dla "laserowego inspektora".

Na chwilę obecną RSA charakteryzuje się prawie absolutną dokładnością i przestrzenią około 4,2 m3 którą jest w stanie zeskanować. Dzięki siedmio stopniowej swobodzie RSA zdolny jest dotrzeć do najmniejszego zakamarka. Belgijski robot będący jednym z najnowocześniejszych narzędzi metrologicznych z łatwością współpracuje z oprogramowaniem Metris CMM Camio jak też CAD. Wczytywanie ścieżki dla skanera po której ma działać laserowy moduł jest realizowany bezpośrednio dzięki oprogramowaniu CAD. Transportowanie części do badania nowym RSA może być bardzo czasochłonne, dlatego konstruktorzy robota pomyśleli o jego mobilności. Można go z łatwością przemieścić w wybrane miejsce i nie trzeba spełniać żadnych wyjątkowych wymagań odnośnie wilgotności powietrza i tym podobne. Wystarczy stacja dokująca i źródło napięcia 230/110 V. Dzięki takim robotom jak RSA większość czasu operatorów wykorzystywana jest przy kontroli procesu sprawdzania produktu, niż przy samodzielnym sprawdzaniu poprawności wykonania.

Źródło: http://www.robotyka.com

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.