Skocz do zawartości

Programator AVR jako narzędzie do komunikacji ATmegi z laptopem


Kalc

Pomocna odpowiedź

Witam,
Chciałbym się uzyskać połączenie Atmegi z laptopem, lecz kompletnie niewiem jak się za to zabrać :/

Mój pomysł opiera się na tym, że mam programator USBash, czy istnieje możliwość np. przy pomocy HyperTerminal lub innego podobnego programu przesyłanie przez niego danych do nóżek połączonych z atmegą? Na wyjściu programatora mam złącze ISP, które jeżeli ten pomysł ma racje bytu, podłączył bym do USART i obsługiwał normalnie jak RS-232.

Wymaga to trochę nauki z mojej strony więc najpierw postanowiłem zapytać czy jest to możliwe czy warto za to się zabierać.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak, wiem o tym FT232, lecz chciałbym poprostu wykorzystać stary kurzący się USBash i dodatkowo nauczyć się programować USART.

Mam też programator (zestaw startowy) EVB, który posiada układ FT232 poniżej załączam schemat ze strony producenta. Czy mogę jakoś podłączyć już zaprogramowany (z obsługą USART) ten zestaw startowy przez port USB z komputerem używając portu usb przez który programuje mikroprocesor?

evb_schemat_v4.thumb.png.f5fbbfbf6ece1a541b85add5b37996ba.png

Link do komentarza
Share on other sites

Kalc w naszych czasach, gdzie liczy się cena nie ma sensu stosować FT232, który kosztuje ~12zł, jak można zrobić przejściówkę na Atmega8 w SMD, której cena jest 2 razy mniejsza. Dodatkowo masz możliwość ingerencji w program odpowiadający za obsługę USB -> RS232.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Kalc w naszych czasach, gdzie liczy się cena nie ma sensu stosować FT232, który kosztuje ~12zł, jak można zrobić przejściówkę na Atmega8 w SMD, której cena jest 2 razy mniejsza. Dodatkowo masz możliwość ingerencji w program odpowiadający za obsługę USB -> RS232.

Tylko zauważ, że Atmega8 nie ma sprzętowego USB, a programowy USB będzie dużo wolniejszy. Z resztą można o tym poczytać na elektrodzie. Jest tam jeden temat właśnie o takiej przejściówce.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.