Skocz do zawartości

Moduł czujnikow odbicowych na LM324.


Treker

Pomocna odpowiedź

A ja mam pytanie trochę mało związane z tematem, ale w jaki sposób jest zrobiony opis na płytce z pierwszego postu?

edit dół: Dzięki, tak podejrzewałem, bardzo fajny efekt.

Link do komentarza
Share on other sites

a pod jakie napięcie jest ten układ? i czy w czujnikach TCRT5000 na diody dać takie same rezystory jak te na fototranzystor czyli 10k? tak jak zasugerował mskojon czy jakoś inaczej. Przepraszam jeśli głupie pytanie. 🙄

PS: Po co właściwie są te diody LED? pokazują tylko czy dochodzi napięcie do złącz czujników czy mają jakieś inne zadanie?

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

A tak ciężko wpisać LM324 w Google? Przecież datasheety można znaleźć bez problemu.

Ja nic nie sugerowałem, napisałem wyraźnie, żebyś sam policzył sobie rezystory dla diod. Jeśli nie znasz prawa Ohma to polecam cofnąć się do podstaw.

Skoro diody są na wyjściu to chyba bez problemu można się domyśleć do czego one są. Służą do sygnalizacji.

Link do komentarza
Share on other sites

dzięki wielkie madik 😎 a co do Ciebie mskojon chodziło mi o zasugerowane wartości dla jednej strony czujników czyli bodajże na same fototranzystory a nie na całość wiec się dopytałem czy dać ten sam rezystor czyli 10k czy jakiś inny. i nie unoś się jestem początkujący i napisałem że przepraszam jeśli palne coś głupiego. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

A tak ciężko wpisać LM324 w Google?

I co z tym raportowaniem postów? Jeśli ktoś uważa jakiś post za bezsensowy to niech zgłosi.

i nie unoś się jestem początkujący i napisałem że przepraszam jeśli palne coś głupiego.

To na następny raz nie przepraszaj tylko pomyśl chwilę zanim coś palniesz. Ja jakoś zrozumiałem z postów mskojona o co chodzi. A skoro nie rozumiesz jak działa ten układ lub co i po co w nim jest to zabierz się najpierw za coś prostszego.

PS: Mój post nie na temat, więc nie zdziwię się jak pójdzie do kosza. Ważne, żeby ktoś przynajmniej wyciągnął z tego jakieś wnioski.

Link do komentarza
Share on other sites

Przedstawiam skończona przezemnie wersje tego układu 😎 (Obok płytka podwozia mojego pierwszego mini sumo którego aktualnie próbuje zrobić)

Dziękuje użytkownikowi Treker (piwo dla Ciebie) za umieszczenie układu i reszcie za wartości elementów. 😅

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.