Skocz do zawartości

Konwerter USB-rs232


bartek1333

Pomocna odpowiedź

Witam,
postanowiłem nauczyć się obsługiwać UART, ale że mam laptopa to nie mam tam portu COM.

Na allegro użytkownik ELKOM-SERWIS sprzedaje taki konwerter KONWERTER FT232 USB-RS232/TTL INTERFEJS FT232RL MI: http://allegro.pl/show_item.php?item=1884103590

Miał ktoś doczynienia z takimi przejściówkami. Czy nie ma z nimi problemów lub ewentualnie co byście polecali na taki konwerter.

PS Wiem że aukcja jest już teraz zamknięta ale poproszę sprzedającego to myślę, że otworzy na nowo.

Bo tylko chyba ten konwerter ma wejście prostu do USB a nie jak inne które trzeba łączyć przedłużaczem. 😉

__________

Komentarz dodany przez: Bobby

Prosiłbym o poprawienie linków zgodnie z regulaminem, punkt 3n.

________

Dzięki za uwagę, już poprawione 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki 😉 .

A jak wygląda sprawa napisania samego programu na PC do obsługi portu.

Wiem, że są biblioteki WinAPI, jednak czy będą one działać przy wirtualnym porcie COM (czyt. konwerter). A może prościej i lepiej byłoby napisanie go w asemblerze (podobno nie jest to takie trudne jeżeli chodzi o obsługę COM). Tylko znowu sprawa tego, czy jak napisze juz poprawny program w asemblerze to czy będzie działał na wirtualnym porcie.

Proszę o jakieś propozycje. 😉 Może jakiś artykuły, książki.

PS Wiem że jest np. HyperTerminal, ale chcę się nauczyć także obsługi UART od strony PC a nie tylko od uC.

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz pisać w WinAPI, są też dobre biblioteki do QT. Ogólnie sprawa nie jest trudna.

Nie wiem czy ASM jest najlepszym pomysłem - nigdy nie pisałem nic na PC w ASM ale te problemy z przenośnością - lepiej sobie odpuścić.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam,

Przepraszam, że odkopuję temat, trochę czasu od ostatniego postu minęło, pojawiły się różne przejściówki USB-rs232 i teraz szukam jakiejś żeby kupić żeby komunikować ATmegi z terminalem i potem z jakimś programem 'okienkowym'

Czy używacie jakiś i polecacie je? Nie chcę wtopic kasy i kupić jakiejś co nie będzie działać.

Na allegro jest dużo różnych, najtańsze typu "niebieski kabel" są tak tanie, że zastanawiam się z czego są zrobione, chinszczyzna czai się na każdym kroku :/

Link do komentarza
Share on other sites

Ja polecam przejściówkę bezpośrednio USB-TTL np na układzie CP2102.

Nie mam problemu z tą przejściówką zarówno pod XPkiem jak i Win7 64bit.

Przejściówka tego typu eliminuje konieczność stosowania MAXa na płytce z uC 😉

Pozdrawiam

Zuk

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.