Skocz do zawartości

[Eagle] Beta testy nowej wersji programu


Treker

Pomocna odpowiedź

Ukazała się właśnie beta najnowszej wersji Eagla, myślę że może Was to zainteresować, ponieważ dodano ciekawe narzędzia, między innymi wymiarowanie płytki oraz modele 3D. Opis oraz instalki najnowszej wersji znajdują się tutaj: http://www.cadsoftusa.com/betatest/ Zachęcam do dyskusji na temat nowej wersji programu oraz opisywaniu rzeczy jakich Wam w nim brakuję. Wszystkie uwagi przekażę do przedstawicieli Farnella 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Wygląda całkiem ok.

Bardzo przydatne jest podłączenie wielu padów do jednego pina, bo to niestety utrudniało rysowanie elementów.

Jednego czego mi bardzo brakowało (nie wiem czy ten eagle to ma, ja w sumie nadal używam 4.x ze względu na licencję) to prowadzenia kilku ścieżek obok siebie. Nie wiesz może Damian czy to już jest?

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie by było, gdyby kształt płytki można było importować z innych programów np. Autocad Inventor w formacie plików *.step, chociaż dobrze i tak, że jest możliwość wymiarowania 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Jednego czego mi bardzo brakowało (nie wiem czy ten eagle to ma, ja w sumie nadal używam 4.x ze względu na licencję) to prowadzenia kilku ścieżek obok siebie.

Jest taka opcja Follow-me, ona trochę w tym pomaga, oblicza trasy dla ścieżki i łatwo poprowadzić 2 ścieżki obok siebie w stałym odstępie.

Link do komentarza
Share on other sites

Jednego czego mi bardzo brakowało (nie wiem czy ten eagle to ma, ja w sumie nadal używam 4.x ze względu na licencję) to prowadzenia kilku ścieżek obok siebie. Nie wiesz może Damian czy to już jest?

Mi się nie udało czegoś takiego doszukać. Jest Follow-me tak jak pisał KD93, jednak nie robi ona dokładnie tego o czym myślisz.

Co do importu kształtu PCB to już sobie to dawno samemu zapisałem, i będzie to jedna z głównych moich sugestii jaką przekażę 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Fajnie by było, gdyby kształt płytki można było importować z innych programów np. Autocad Inventor w formacie plików *.step, chociaż dobrze i tak, że jest możliwość wymiarowania 😉

Wprawdzie nigdy nie korzystałem, ale z tego co pamiętam można wczytywać pliki graficzne na warstwy. Jak eksportujesz rysunek jako plik graficzny to potem możesz go sobie podłożyć pod płytkę.

PS. Tutaj dwa linki:

http://www.instructables.com/id/Adding-Custom-Graphics-to-EAGLE-PCB-Layouts/

http://dangerousprototypes.com/2009/12/02/import-images-into-cadsoft-eagle/

[ Dodano: 06-11-2011, 09:04 ]

Jednego czego mi bardzo brakowało (nie wiem czy ten eagle to ma, ja w sumie nadal używam 4.x ze względu na licencję) to prowadzenia kilku ścieżek obok siebie.

Jest taka opcja Follow-me, ona trochę w tym pomaga, oblicza trasy dla ścieżki i łatwo poprowadzić 2 ścieżki obok siebie w stałym odstępie.

Opcja bardzo fajna. Może nie to co najlepsze pakiety, ale naprawdę ułatwia pracę. Jest tylko jeden mały problem - eagle wymaga do tego autoroutera, a przy pełnej wersji programu to są kolejne 2k w cenie. Chyba w najbliższym czasie się nie skusze.

Link do komentarza
Share on other sites

Znalazłem bardzo denerwujący błąd (przynajmniej dla mnie) otóż nie można kopiować kilku elementów razem. Pojawia się error.

Edit

Oraz zapisało mi płytkę z errorem więc do większych rzeczy jak na razie nie polecam tej wersji.

Link do komentarza
Share on other sites

Tak ogólnie co do Eagle to ostatnio myślałem, czy nie byłoby wygodniej zrezygnować z tego interfejsu w 3 oknach, wydaje mi się, że łatwiej czasami pracowałoby się nad schematem i płytką wyświetlanymi jako osobne zakładki w jednym oknie (oczywiście z możliwością włączenie 3 okien).

Link do komentarza
Share on other sites

Treker masz rację 😉 Szczególnie jak się pracuje na Windowsie XP i ma się włączonych kilka różnych okien z programami to się wyrobić nie da 🤣 Ja zazwyczaj mam włączone GSU, Eagla, Chrome-a i kilka okienek z folderami, więc przełączanie jest niewygodne

Link do komentarza
Share on other sites

Polecam zainwestować w mały monitor LCD - ja skusiłem się na 15" za 50zł (allegro), praca na dwóch monitorach jest bardzo wygodna i to w wielu programach

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.