Skocz do zawartości

CadSoft wprowadza nową wersję 6.0 oprogramowania EAGLE


Treker

Pomocna odpowiedź

Kilka dni temu przekazałem Wam wstępną wersję na temat nowej wersji Eagle, teraz publikuję oficjalną informację od producenta oprogramowania.

Informacja dostarczona przez Farnell Polska.

CadSoft wprowadza nową wersję 6.0 oprogramowania EAGLE

CadSoft EAGLE V6.0 będzie zawierał przede wszystkim usprawnienia, które pozwolą zwiększyć elastyczność i efektywność pracy z pakietem. Działanie wersji 6.0 będzie opierać się o zmodyfikowaną bazę danych w formacie XML, która będzie przechowywać informacje w postaci tekstowej. Pozwoli to przede wszystkim szybko dokonywać zmian w projekcie, importować informacje z innych plików oraz konwertować je na różne formaty.

Spośród nowości w EAGLE V6.0 warto wymienić:

• Baza danych w formacie XML, która umożliwia edytowanie i przetwarzanie jej zawartości za pomocą dowolnych programów.

• Możliwość łączenia fragmentów schematów lub projektów płytek drukowanych za pomocą operacji typu „kopiuj-wklej”, wraz ze wszystkimi powiązanymi z nimi danymi. Ułatwia to tworzenie np. układów wielokanałowych, które składają się z wielu identycznie ułożonych grup komponentów.

• Usprawnienie procesu prowadzenia połączeń na projektach płytek:

o Optymalizacja procesu poprzez dodanie poleceń „cofnij/powtórz” dla wszystkich kroków operacji łączenia.

o Bezbłędna konwersja pomiędzy milimetrami i calami dzięki zwiększonej wewnętrznej rozdzielczości, z jakimi zapisywane są projekty płytek.

• Optymalizacja edytora biblioteki

  • o Możliwość przypisywania pojedynczego wyprowadzenia ze schematu do wielu wyprowadzeń obudowy układu. Pozwala to na bezproblemowe dodawanie do biblioteki podzespołów, których piny są ze sobą połączone wewnątrz obudowy. Ponadto poprawiono wygląd symboli podzespołów oraz usprawniono proces ich definiowania.
  • o Możliwość rysowania dowolnego kształtu wyprowadzeń obudów układów. Nie będą one powodowały problemów w trakcie sprawdzania zgodności projektu ze zdefiniowanymi regułami.
  • o EAGLE V6.0 obsługuje dowolną liczbę technologii wykonania i odmian obudów układów, dzięki czemu nie ma konieczności dzielenia bibliotek na części.
  • o W nowej wersji użytkownik może opisać każdy schemat, symbol lub płytkę, dzięki czemu nie będzie musiał otwierać tych elementów w edytorze, by dowiedzieć się, co zawierają.

Klienci, którzy po 1. września 2011 roku kupili lub kupią piątą wersję programu EAGLE albo zaktualizują starszy program do wersji piątej, będą mogli bezpłatnie pobrać aktualizację do wersji 6.0. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: www.cadsoft.de/conditions_buy_now Oprogramowanie CadSoft EAGLE jest dostępne również na portalu element14. Darmową wersję demonstracyjną można pobrać ze strony: www.element14.com/eagle. Program EAGLE działa pod kontrolą systemów operacyjnych: Linux, Mac OS i Windows.

Link do komentarza
Share on other sites

Zainstalował ktoś tą wersję? U mnie instaluje się 5.11.0 (nie 6.0) i po jej zainstalowaniu obok tej bety 5.91.2 jeden nie działa w ogóle, a drugi nie znajduje żadnych bibliotek.

EDIT: Dobra już działa mi ta wersja 5.11.0 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

raid, nie korzystałem jeszcze z wersji 6.0, ale z tego co wiem, to mieli tam zmienić system zachowywania danych, więc bardzo możliwe, że projekty będą niekompatybilne wstecz.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.