Skocz do zawartości

Linefollower


ps19

Pomocna odpowiedź

Hej.

Mi osobiście tez już zwracali na to uwagę więc sieję ziarno dalej 😉

http://mikrokontrolery.blogspot.com/2011/04/jak-projektowac-czytelne-schematy.html

I masz chyba zwarcie na warstwie TOP przy złączu programatora.

No i nie wiem jak podłączysz czujniki linii. Bo nie pokazałeś płytki z nimi.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Nie tyle chodzi mi o schemat co o PCB.Czujniki linii idą przez Goldpiny (Module).

To zwarcie w niczym nie przeszkadza bo to i tak masa.

Link do komentarza
Share on other sites

Widzę jakąś modę na cienkie ścieżki które nie są najlepszym pomysłem jeśli masz miejsce to wal ścieżki jak najgrubsze . Po pierwsze łatwiej się przenosi na laminat łatwiej się trawią mają mniejszą rezystencję i trudniej je uszkodzić zwłaszcza w warstwie top masz dużo miejsca po za tym ja osobiście nie lubię tej "rozlanej" masy trudno się ją trawi zostanie ci kawałeczek miedzi między ścieżkami i klops

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Posłuchaj rady Ojca Mateusza 🤣 , bo sprawdzanie Twojego schematu to piekielne zadanie.

"Na oko" wygląda OK, ale łatwo coś przeoczyć przy takim sposobie jego wykonania.

Co do PCB - dlaczego tak daleko od 7805 dajesz kondensatory C9 i C4, które według datasheet powinny być jak najbliżej, w szczególności C9?

Dodatkowo C9 umieszczasz obok kwarcu, puszczając wzdłuż niego ścieżkę zasilania przed filtracją - to niezbyt trafny wybór. Masz kupę miejsca, by to zrobić obok 7805.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Poprawione, a co do schematu to ma ktoś▲jakiś sposób aby nie pozmieniać przyłączeń do pinów na inne bo nie mam ochoty na powtórne projektowanie PCB.

Link do komentarza
Share on other sites

Poprawione, ...

Przeniosłeś kondensator C5, a ja pisałem o C9. 🤯

Czy czytałeś to zdanie?:

Dodatkowo C9 umieszczasz obok kwarcu, puszczając wzdłuż niego ścieżkę zasilania przed filtracją - to niezbyt trafny wybór.

chyba nie, bo zostawiłeś tak jak było.

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Poprawione, ...

Przeniosłeś kondensator C5, a ja pisałem o C9. 🤯

Czy czytałeś to zdanie?:

Dodatkowo C9 umieszczasz obok kwarcu, puszczając wzdłuż niego ścieżkę zasilania przed filtracją - to niezbyt trafny wybór.

chyba nie, bo zostawiłeś tak jak było.

Wydawało mi się, że przeniosłem C9 🤯

Widzę jakąś modę na cienkie ścieżki które nie są najlepszym pomysłem jeśli masz miejsce to wal ścieżki jak najgrubsze . Po pierwsze łatwiej się przenosi na laminat łatwiej się trawią mają mniejszą rezystencję i trudniej je uszkodzić zwłaszcza w warstwie top masz dużo miejsca po za tym ja osobiście nie lubię tej "rozlanej" masy trudno się ją trawi zostanie ci kawałeczek miedzi między ścieżkami i klops

Co do rozlanej masy nie przeszkadza to nic w trawieniu, a wrę▲cz przeciwni, mnie zużywa się wytrawiacz.Zawsze po wytrawieniu sprawdzam wszystko pod lupą i ewentualnie wrzucam jeszcze do trawienia, jako, że nie mam jeszcze wytrawiarki to potrząsam od czasu do czasu roztworem z płytką w środku.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.