Skocz do zawartości

Gąsienice do robota


mactro

Pomocna odpowiedź

Czy wiecie może gdzie można kupić/zamówić wykonanie gąsienic do robota? Chciałbym aby miały szerokość ok. 5cm. Wiem, że można wykonać gąsienice, np. z pasków klinowych, ale chodzi mi o rozwiązanie dedykowane do napędu pojazdów, choćby takie jak użyte w tym robocie: http://www.antyterroryzm.com/robot_pirotechniczny.php

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Gąsienice to ciekawy bajer ale nie praktyczne dla mniejszych niż 0.5 metra robotów.

Jeżeli chcesz zrobić terenowego robota to użyj kuł z autka pikapa terenowego na zdalne sterowanie.

Gąsienice szybko się brudzą, psuja rdzewieją, wchodzi w nie piasek. Jeżeli robota jeżdżącego w domu "po dywanie" to rysują podłogę biurko, nie są przyczepne. Do robotów polecam koła.

[ Dodano: 27-12-2011, 19:44 ]

https://www.forbot.pl/forum/topics7/-robot-inzynier-vt3029.htm

To jest jedyne fajne rozwiązanie.

PS: Ja też miałem dosłownie kolba na punkcie gąsienic ale szybko mi przeszło. Do czego ma być ten robot?

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Niech kolega poprawi błędy w swoim poście i zwraca uwagę jakie rady, w jakich tematach publikuje...

Link do komentarza
Share on other sites

kamil-s, mylisz się kolego. Gąsienice dobrej jakości (nie mówię tu o jakiś plastikach z zabawek) bardzo dobrze sprawdzają się we wszystkich warunkach o dużo lepiej niż koła i właśnie lepiej sprawdzają się w większych robotach.

Link do komentarza
Share on other sites

No robot ma właśnie mieć więcej niż 0,5m 😋 A ma jeździć po terenie typu park, czy las. Dodatkowo robot ma pokonywać przeszkody o wysokości min. 16cm (stopień schodów). więc koła raczej tutaj nie zdadzą egzaminu.

Link do komentarza
Share on other sites

więc koła raczej tutaj nie zdadzą egzaminu.

tu ja się nie zgodzę tzn. wydaje mi się, że można zrobić robota na kołach który jeździłby np. po schodach. łaziki księżycowe w większości to pojazdy na kołach a nie gąsienicach. oczywiście nie neguje stosowania gąsienic bo mają one pewne zalety lecz mają również wady.

@kamil-sco nie uważam aby stosowanie gąsienic w robocie mniejszym niż 0,5m było nie praktyczne to chyba kwestia co konstruktor przyjął w założeniach tzn. na czym mu zależało, iż zdecydował się na nie a nie jakie założył gabaryty dla robota.

Link do komentarza
Share on other sites

Zależy czy wolą kombinować z gąsienicami czy z taką konstrukcją podwozia z kołami aby się nie zawiesić na schodach. Aczkolwiek konstrukcja na 6 kół z podnoszonymi środkowymi dwoma i Ackermanem oraz napędem różnicowym 8)

Link do komentarza
Share on other sites

Mi chodziło o to że większość konstrukcji jakie widziałem (nie mówię tutaj o profesjonalnych robotach np. saperskich) lepiej sprawdziło by się z kolami. Zazwyczaj wisi na robocie kawałek plastiku i cudem jeździ. Jeżeli mówimy o takiej naprawdę dobrej jakości gąsienicach to przepraszam i przyznaję że takie są rzeczywiście lepsze. Jeżeli chcesz mieć profesjonalne gąsienice to musisz sam je zrobić albo jakaś firma musi zrobić ci części.

Link do komentarza
Share on other sites

Jeżeli chcesz mieć profesjonalne gąsienice to musisz sam je zrobić albo jakaś firma musi zrobić ci części.

Gdybyś uważnie przeczytał 1 post, to zauważyłbyś, że autor właśnie pyta gdzie i u kogo może je zamówić 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.