Skocz do zawartości

Ogromne, pajęcze nogi, ludzki tors i głowa Cylona w imię nauki!


Treker

Pomocna odpowiedź

Patrzycie na dwa (technicznie rzecz biorąc trzy) roboty. Robot na pierwszym planie to Spidernaut. Został stworzony jako robot do konstrukcji i naprawiania wielkich struktur na orbicie w kosmosie. NASA wykorzystało projekt z ośmioma nogami o trzech stopniach swobody, dzięki czemu może rozłożyć swój ciężar (a raczej masę – mówimy przecież o kosmosie) na jak największej powierzchni, a dzięki temu że jest tych nóg aż tyle, nie ma mowy o dodanym momencie obrotowym podczas gdy robot się porusza. NASA mówi o całkowicie nowej klasie robotów pajęków – niektóre z nich mają nawet mieć zdolność rozstawiania „sieci” łańcuchów, by pokonywać większe odległości w kosmosie.

Drugi (a nawet i trzeci) robot z obrazka na górze to Robonauta 1, zamontowany na Centaurze 1. Oto one bez zasłaniającego Spidernauta:

Czyż nie jest śliczny? A to tylko pierwsza generacja Robonauta i Centaura - który, nawiasem mówiąc polepsza mobilność Robonauta (który nie posiada nóg). Wszyscy chyba słyszeli o Robonaucie 2 (to ten, który znajduje się na ISS), ale czy widzieliście Centaura 2?

Centaur 2 to całkiem niezłe cacko, owszem, ale ktoś powinien w końcu zamontować Robonauta na Spidernaucie. Nie dlatego, że jest to dobry pomysł, bo może być on tragiczny w skutkach. I nie dlatego, że coś zostanie w ten sposób spełnione – bo nie zostanie. Ale przecież miałbyś wielkiego pająka-robota z tułowiem człowieka i głową Cylona – nie ma chyba nikogo, kto by czegoś takiego nie chciał?

Źródło: http://spectrum.ieee.org/automaton/robotics/industrial-robots/behold-your-doom-robospidernaut

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.