Skocz do zawartości

Flame - worklog


Pomocna odpowiedź

Właściwe złącze dla baterii znajduje się w bloku Włacznik Zasilania, jest to listwa 2x1 o nazwie ZAS, BAT jest dojściem do baterii, ale dopiero za włącznikiem. Złącze, na którym stwierdziłeś zwarcie ma służyć do zasilania dodatkowych modułów a nie wpinania do niego baterii.

Widzicie jeszcze jakieś błędy?

Schematy nie uległy zmianie od mojego poprzedniego postu. Jak wszystko jest w porządku to spróbuje dorwać się do jakiejś drukarki i wykonać termotransfer.

Link do komentarza
Share on other sites

Według mnie masz dużo ścieżek zbyt blisko siebie, nóżka kondensatora c1 i c7 się stykają (tak ma być?) , mimo iż masz wielką płytkę na tą ilość elementów to nie zrobiłeś prostych linii tylko takie pod różnymi skosami, jak patrzę na MOSTEK1 i łączenia go z dochodzącymi ścieżkami to aż prosi się aby to poprawić, nie mam pojęcia po co przelotka pod kondensatorem MOST2 Skoro na jej odbiciu jest łączenie - tzn można normalnie na warstwie bottom go połączyć. Dalej nie chce mi się szukać ale odległości między ścieżkami to same się proszą o oddalenie. No cóż miłej pracy : )

PS: Tak doczytałem teraz, że ma to być termotransfer 🤯 . Jak dla mnie nie ma na to szans (na razie) - strata czasu. Popracuj nad nią trochę i wtedy spróbuj. No chyba, że potrafisz taką płytkę dobrze wytrawić to ok, ja nie umiałbym 🙄

Link do komentarza
Share on other sites

Skończyłem właśnie termotransfer i wygląda całkiem dobrze. Nic się nie zlało / zwarło. Odległości między ścieżkami nie sprawiły na tym etapie problemów.

Trawiłem już podobne płytki i nie było kłopotów.

Miejscami wydruk nie przeniósł się do końca ale nie ma szczególnej katastrofy - 20 minut pracy cienkim pisakiem i będzie w porządku.

Jutro sprawdzę jeszcze zbieżność wydruków obu stron.

Kondensatory C1 i C7 mogą się stykać tymi nóżkami, są to dwie masy.

Łączenia owszem nie są piękne i mogłem ułożyć ścieżki w bardziej przejrzysty sposób... Przy następnej płytce bardziej zadbam o estetykę.

Kondensator MOST2 jest połączony na bottom a w okolicy nie widzę żadnej bezsensownej przelotki więc nie wiem w czym problem.

Edit

Skończyłem właśnie wytrawianie płytki i wykonałem kilka próbnych wierceń w różnych miejscach. Wszystko się udało, nie ma podtrawień i warstwy nie mają dużego przesunięcia względem siebie 😅

Oto zdjęcia obu stron:

TOP

BOTTOM

Czekam teraz aż przyjdą stojak do wiercenia pionowego i lutownica hot air i biorę się za montaż.

Dziękuję wszystkim za pomoc 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Hej!

Pod tym linkiem znajduje się pierwszy filmik z pracy robota:

Do zawodów T-BOT algorytm zostanie jeszcze udoskonalony.

Dziękuję wszystkim, którzy się tutaj wypowiedzieli, to już ostatni post w tym worklogu. Wkrótce pojawi się opis tego robota, ale pod nazwą Phantom a nie Flame.

Proszę admina o zamknięcie tematu.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Anonim
Ten temat został zamknięty.
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.