Skocz do zawartości

DC HL149 a kwestia mocowania kół


bienio191

Pomocna odpowiedź

Witam,

Właśnie zaczynam swoją zabawę z robotyką. Na początek chciałbym zrobić "Waldemara Światłoluba" - zakupiłem już wszystkie potrzebne części, a układ z sukcesem przetestowałem na płytce stykowej.

Nie mam natomiast koncepcji odnośnie przymocowania zakupionych w Leroy Merlin kół do wirnika silnika.

Silniki jakie posiadam to HL149 10:1 i HL149 21:1 - nie zdecydowałem jeszcze który z nich wykorzystam w konstrukcji. Posiadam również serwa HXT900, ale ich nie chciałbym wykorzystywać do tego projektu.

Koła zostały zakupione w Leroy Merlin:

Mam wielką prośbę o podpowiedź w jaki sposób mógłbym skutecznie przymocować koła do wirnika. Przeglądałem inne projekty, również te wykorzystujące HL149, natomiast ciężko było mi na podstawie zdjęć "podejrzeć" jakieś rozwiązanie tego problemu.

__________

Komentarz dodany przez: Treker

Link do komentarza
Share on other sites

Kiedyś miałem podobny problem, w walcu o średnicy odpowiadającej otworze w kole wywierciłem otwór na wał silnika, a następnie walec wkleiłem w otwór koła. Minusem jest to ze wszystko montowane jest na kleju i nie masz potem możliwość demontażu.

Możesz zbudować jakąś prostą przekładnie, nawet cierną. Jeżeli kółko całe jest plastikowe ( z tego co widzę średnica ok. 45mm) bez problemu naciągniesz dętkę co zwiększy sprawność przekładni.

Jeśli masz cokolwiek co pasuje na wał ,,D" , można to przyciąć i również wkleić w koło, wtedy będzie możliwość łatwego wyciągania silników w razie potrzeby 😃

Moje sposoby są bardziej typu byle działało 😋

Link do komentarza
Share on other sites

Nie jestem pewien jaka jest średnica wału, ale można zastosować coś takiego:

http://kamami.pl/index.php?ukey=product&productID=195534

i później próbować przykręcić koło do takiego huba... A z niskobudżetowych rozwiązań, to można np. nakładać warstwami termokurczliwe otuliny do przewodów, a następnie spróbować "wcisnąć" koło na taką pogrubioną oś, chociaż jeśli ma przekrój "D", to nie wiem jak to się będzie układać...Na pewno wystąpią jakieś tzw. bicia.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.