Skocz do zawartości

SIM900 nie wysyła sms


Foadrian

Pomocna odpowiedź

Witam szanownych forumowiczów.

Mam problem z modułem SIM900. Próbuje wysłać z niego sms'a niestety nie udaje mi się to. Wszystko jest ok do chwili zakończenia pisania wiadomości, czyli wprowadzenia . Póżniej modem chyba się zawiesza bo nie mogę już nic sensownego zrobić tzn. polecenie AT jest ignorowane i przeskakuje do kolejnego wiersza.Poniżej komendy AT, które wprowadzam za pomocą terminala i komputera PC. Zaznaczam że mogę tylko odbierać sms'y i połączenia głosowe. Nie mogę dzwonić i wysyłać sms'ów. Korzystam z karty Play i modułu firmy ITEAD STUDIO.

at+cmgf=1

OK
at+cscs="GSM"

OK

at+csmp=17,167,0,240

OK
at+cmgs="+48602xxxxxx"

> test sms<ctrl+z>                          <----- Zdaje się że w to powinien być koniec i wiadomość powinna być wysłana, jednak od tego momentu brak kontaktu z modemem.

> 
Link do komentarza
Share on other sites

hej, jeśli korzystasz z Bray terminala to wystarczy, że w sekcji Transmit zaznaczysz opcję CR = CR + LF i w linijce w której znajduje się pole do wprowadzania tekstu zaznaczysz + CR i wtedy nie musisz dokładać żadnych CR'ów w komendach (oczywiście kończących komendę).

Poza tym w jakiej postaci wprowadzasz mu tego czy tak jak wpisałeś tutaj? Jeśli tak, to jest to błąd ponieważ CR i LF to odpowiednio znak końca linii i powrotu karetki w tablicy ascii widnieją jako pojedyncze znaki więc sim900 ani żadne inne urządzenie nie zrozumie czegoś takiego , trzeba podać coś dla niego zrozumiałego.

W tym przypadku w terminalu (Bray ma taką możliwość) możesz podać wartość hex konkretnego znaku, ba możesz nawet mieszać ze sobą ascii i hexy, warunek jest jeden, trzeba hexa poprzedzić znakiem dolara aby Bray wiedział, że ma do czynienia ze znakiem podanym w postaci hexagonalnej.

W przypadku programu w C wystarczy podać standardowe znaki końca linii (\n) lub powrotu karetki (\r) i zostaną one poprawnie odebrane 🙂

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.