Skocz do zawarto艣ci

Pomocy robot linefollower

marcinek_pl

Pomocna odpowied藕

Wtam 馃槑

jest to m贸j 2 robot z linefollower 馃槂

mam ma艂y problem nie wiem jak tu zrobi膰 sterowanie do tego robota:

chcia艂bym zrobi膰 taki uk艂ad(p艂yt臋 g艂贸wn膮) do niego i nie wiem jak tu z tymi silnikami zrobic:(

tak wyglata ta p艂yta g艂贸wna:

chcia艂bym zeby silnik 1 skr臋ca艂 w lewo i w prawo (skr臋t powoduje czujniki od linii)a drugi silnik 偶eby jecha艂 ci膮gle prost z sta艂膮 pr臋dko艣ci膮 (albo na zakr臋tach zwalnia艂 by艂o by lepiej 馃構:mrgreen: )

jak to zrobi膰 pomocy 馃檨( 馃懝[shadow=red][/shadow]

Komentarz dodany przez: treker

Z艂y dzia艂, temat przenosz臋.

[ Dodano: 16 Lis 08 09:02 ]

czy to wystarczy tylko zaprogramowa膰?????

Zarejestruj si臋 lub zaloguj, aby ukry膰 t臋 reklam臋.
Zarejestruj si臋 lub zaloguj, aby ukry膰 t臋 reklam臋.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i monta偶 PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
聽聽 鈥 Darmowe p艂ytki dla student贸w i projekt贸w non-profit
聽聽 鈥 Tylko 5$ za 10 prototyp贸w PCB w 24 godziny
聽聽 鈥 Us艂uga projektowania PCB na zlecenie
聽聽 鈥 Monta偶 PCB od 30$ + bezp艂atna dostawa i szablony
聽聽 鈥 Darmowe narz臋dzie do podgl膮du plik贸w Gerber
Zobacz r贸wnie偶 禄 Film z fabryki PCBWay

Nie jeste艣 w stanie obraca膰 ca艂ym robotem u偶ywaj膮c tylko jednego silnika, podczas gdy drugi stoi miejscu. Je艣li masz tylko jeden czujnik linii, to zr贸b to tak:

- robot musi posiada膰 jeden silnik po prawej i jeden po lewej stronie - zasada obracania jak w czo艂gu

- obraca jednym silnikiem (drugi stoi w miejscu) i szuka linii:

- je艣li znalaz艂 jedzie prosto dop贸ki ma pod sob膮 lini臋

- je艣li nie znalaz艂 zatrzymuje obecny silnik i kr臋ci drugim w celu wyszukania linii

algorytm mo偶e i jest prosty, ale jest niezawodny, ja wykorzysta艂em taki w moim line follower'ze z klock贸w lego mindstorms:

Nie jeste艣 w stanie obraca膰 ca艂ym robotem u偶ywaj膮c tylko jednego silnika, podczas gdy drugi stoi miejscu. ...

Zasada przedstawiona przez koleg臋, jest troch臋 inna: jeden silnik to nap臋d robota, a drugi s艂u偶y do skr臋cania ko艂ami. Identyczny robot, jest przedstawiony tutaj: robot

Silniki 2 i 3 nie s膮 do niczego potrzebne. Skr臋canie realizujesz za pomoc膮 k贸艂ka, kt贸re b臋dzie na obrotowym ramieniu z czujnikami, b臋dzie nim sterowa艂 razem z czujnikami silnik 1. Silniki 4, 5 zast臋pujesz jednym na ca艂膮 tyln膮 o艣, po co ci 2 silniki skoro b臋dziesz skr臋ca艂 ko艂em. Tego typu roboty tak si臋 robi, nie 艂aduje si臋 tam 5 silnik贸w.

Poprostu silniki pewnie s膮 bez jakichkolwiek przek艂adni i w innym wypadku nie uci膮gn膮 pojazdu... Cho膰 wydaje mi si臋 ze ten "linefollower" b臋dzie mia艂 trudno艣ci z poruszaniem nie m贸wi膮c ju偶 o je藕dzie po lini...

Do艂膮cz do dyskusji, napisz odpowied藕!

Je艣li masz ju偶 konto to zaloguj si臋 teraz, aby opublikowa膰 wiadomo艣膰 jako Ty. Mo偶esz te偶 napisa膰 teraz i zarejestrowa膰 si臋 p贸藕niej.
Uwaga: wgrywanie zdj臋膰 i za艂膮cznik贸w dost臋pne jest po zalogowaniu!

Anonim
Do艂膮cz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisa膰...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywr贸膰 formatowanie

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Tw贸j link b臋dzie automatycznie osadzony.   Wy艣wietla膰 jako link

×   Twoja poprzednia zawarto艣膰 zosta艂a przywr贸cona.   Wyczy艣膰 edytor

×   Nie mo偶esz wklei膰 zdj臋膰 bezpo艣rednio. Prze艣lij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Utw贸rz nowe...

Wa偶ne informacje

Ta strona u偶ywa ciasteczek (cookies), dzi臋ki kt贸rym mo偶e dzia艂a膰 lepiej. Wi臋cej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatno艣ci.