Skocz do zawartości

Robotix Week


Treker

Pomocna odpowiedź

Tej jesieni Sumo Challenge to nie jedyne wydarzenie związane z robotami w Łodzi. Studenckie Koło Naukowe Robotyki SKaNeR oraz główni organizatorzy – Instytut Automatyki Politechniki Łódzkiej, jednostka macierzysta naszego koła naukowego, mają zaszczyt zaprosić Was do wzięcia udziału w wydarzeniu o zbiorczej nazwie Robotix Week.

Pierwszym ważnym elementem wydarzenia jest czwarta międzynarodowa konferencja Robotics In Education, która po raz pierwszy zawita do Polski. Po wcześniejszych edycjach, które odbyły się kolejno w Bratysławie, Wiedniu i Pradze, przyszła kolej na Łódź. RiE to prestiżowa międzynarodowa konferencja naukowa, poświęcona zagadnieniom wykorzystania robotyki w edukacji na dowolnym poziomie kształcenia, a także rozrywce i zawodach robotów.

Konferencja jest doskonałym miejscem dla osób nauki, doktorantów i studentów na budowanie swojego dorobku naukowego. Termin zgłaszania artykułów na konferencję upływa 5 maja, a więc to już ostatnie chwile na zgłoszenie swoich!

W powiązaniu z konferencją co roku odbywają się zawody Robotour, dla autonomicznych jednostek, które muszą pokonać trasę i przewieźć ładunek między wyznaczonymi lokalizacjami w parku. Zadanie jest bardzo trudne i wymagające, jednak co roku kilka drużyn bierze udział w zmaganiach.

Jak wyglądały zawody w poprzednich latach można sprawdzić m.in. na youtube:

Więcej informacji o ww. wydarzeniach można znaleźć na stronie http://www.rie2013.eu/ oraz w załączonej broszurze informacyjnej.

Konferencja Robotics in Education odbędzię się w dniach 19-20 września, natomiast zawody Robotour w dniach 20-21 września 2013 r.

Pozdrawiamy

Tomasz Sudoł & KN SKaNeR

Wiadomość dostarczona przez organizatorów.

konferencja.jpg

RIE2013_3CFP.pdf

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.