Skocz do zawartości

Sterowanie radiowe, gotowe zestawy, przeróbki


forsaken

Pomocna odpowiedź

Witam.

Zastanawiam się nad konstrukcją zdalnie sterowanego podwozia, na przykład czołgowego. Na nim chcę umieścić jakiegoś robota, jeszcze nie mam pomysłu co to będzie, w każdym razie coś, co po gruntownej rozbudowie nada się na moją prace inżynierska za parę lat 😉

Widziałem już schematy budowy własnych zestawów zdalnego sterowania, jakieś moduły czy inne wynalazki.

Znacie może jakiś gotowy zestaw zdalnego sterowania do modeli? Mianowicie pilot + jakiś układ do zamontowania w pojeździe. Taki który się komunikuje bez większych problemów i pozwala podłączyć kilka różnych silników. Coś ala Lego Power Functions. Czy może jedynym wyjściem jest zakup jakiegoś modelu autka i 'wyprucie wnętrzności'?

Dziękuję za pomoc.

Link do komentarza
Share on other sites

RFM12B to zdecydowanie nie jest gotowy moduł zdalnego sterowania. Stworzenie zdalnego sterowania na tym module dla początkującego może być dosyć kłopotliwe.

Polecam zainteresować się aparaturami modelarskimi (np: HobbyKing_HK6S_2_4Ghz).

Osobiście nie ma z nimi żadnych doświadczeń, ale to chyba jest to co Cię interesuje.

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

To coś w sam raz. Cena tych urządzeń jednak do najniższych nie należy...

Nie wydaje mi się, żebyś wykonał taki zestaw taniej: moduł radiowy ~20, procesor ~ 10, płytka ~ 10 to daje 40 złotych. Potrzebujesz do sterowania 2 takie zestawy to już jest minimum 80 złotych. Do tego jak nie masz doświadczenia w projektowaniu i programowaniu takich układów to zajmie Ci to sporo czasu. Jednak możliwości będą znacznie większe.

Z drugiej strony możesz kupić prosty samochodzik zdalnie sterowany za około 50 PLN'ów i spróbować z wyciągnąć odbiornik. Jednak takie samochody mają tylko dwa kanały.

Możesz też iść w stronę gotowych standardów (Bluetooth, ZigBee itp) ale to na pewno wyjdzie jeszcze drożej.

A tu za stówkę masz zestaw plug and play;)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.