Skocz do zawartości

Roboty będą jeszcze silniejsze


Domol

Pomocna odpowiedź

Do tej pory wizje z różnych filmów science-fiction, w których super silne roboty przejmują kontrolę nad światem były mało realne. Teraz jednak przynajmniej część fabuły może okazać się prawdziwa - ta o nadludzko silnych robotach.

Teraz nie będziemy mieli szans siłować się na rękę z robotami

Jasne, są roboty, które potrafią podnosić ogromne ciężary. Ok, ale nie o to tu chodzi. Naukowcy z National University of Singapore dokonali przełomu, bo stworzyli sztuczne mięśnie. Dzięki wynalezieniu odpowiedniego polimeru mamy teraz "mięśnie", które potrafią rozciągnąć się pięciokrotnie w stosunku do pierwotnej długości. A to z kolei powoduje, że robot wyposażony w takie cudo podniesie 80-krotnie więcej niż sam waży! To sporo, nie sądzicie?

Mocne, a jednocześnie tak cienkie, że prawie ich nie widać

Większość konstrukcji do tej pory wykorzystywało połączenia hydrauliczne, przez co były w stanie podnieść tylko ok. połowy swojej masy. Mięśnie stworzone w Singapurze są aktywowane przez impulsy elektryczne, dokładnie tak jak dzieje się to w naszym ciele.

Docelowo mięśnie mają rozciągać się 10-krotnie. Czy im się to uda? Do czego Waszym zdaniem przydadzą się roboty o tak niezwyklej sile, które nie będą już tak ogromne jak dotychczas?

Źródło: http://alt1040.com/

  • Lubię! 1
Link do komentarza
Share on other sites

Do czego Waszym zdaniem przydadzą się roboty o tak niezwyklej sile, które nie będą już tak ogromne jak dotychczas?

Do zgładzenia Sary Connor 😉

A tak na poważnie, widzę ten materiał w medycynie. Dla osób po wypadkach lub z różnymi wadami wrodzonymi etc. jest to szansa na odzyskanie sprawności.

Link do komentarza
Share on other sites

Bądź aktywny - zaloguj się lub utwórz konto!

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto w ~20 sekund!

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj się »

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się »
×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.