Skocz do zawartości

INNO - TECH EXPO w Targach Kielce


Pomocna odpowiedź

Już od 17 do 19 października w Targach Kielce odbędą się Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii INNO – TECH EXPO. Impreza stanie się mostem ułatwiającym współpracę pomiędzy firmami, które na co dzień tworzą i rozwijają najnowsze osiągnięcia techniki, inwestorami oraz instytucjami naukowymi.

Inno-Tech Expo będzie niecodzienną okazją do nawiązania kontaktu biznesowego z wieloma innowacyjnymi firmami oraz dotarcia ze swoją ofertą do licznej grupy zwiedzających zainteresowanych nowymi technologiami.

Z myślą o młodych przedsiębiorcach oraz ich startupach, będą wydzielone specjalne miejsca. Dzięki strefom tematycznym takim jak - Startup zone (młode firmy technologiczne), VC ZONE (fundusze kapitałowe), INCUBATORS ZONE (instytucje nauki i otoczenia biznesu), EDU ZONE (uczelnie wyższe) oraz TECH ZONE (duże firmy technologiczne), przedsiębiorcy i zwiedzający będą mogli dokładnie poznać poszczególne oferty i potencjał wystawianych firm.

Pierwszy dzień targowy będzie zamknięty dla zwiedzających, natomiast skierowany do wystawców. Inwestorzy będą mogli się bliżej zapoznać ze startupami, a także nawiązać owocne relacje. Ponadto tego samego dnia odbędzie się Demo Day dla młodych projektów technologicznych. Aby umożliwić firmom z dużym potencjałem, nawiązanie partnerstw oraz znaleźć dofinansowania, został ogłoszony konkurs. Nagrodą będzie możliwość udziału w dniu zamkniętym wystawy oraz trzyminutowa prezentacja przed inwestorami i wystawcami Inno-Tech Expo

Kolejne dni odbędą się pod znakiem branżowych konferencji, pokazów oraz warsztatów, przygotowanych przez organizatorów targów i wystawców. Obszary tematyczne, które będą poruszane na naukowych spotkaniach to – badania i rozwój, biznes w IT i rozrywka.

Ciekawym akcentem INNO TECHU będzie strefa młodych naukowców. To miejsce, w którym zostaną zaprezentowane rozwiązania, pomysły i wynalazki, stworzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Połańca, Staszowa, Ożarowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Wśród wynalazków znajdą się między innymi– wypalarka plazmowa, giętarka tworzyw sztucznych, SAFE STEP – bezpieczna laska dla niewidomych, wanted clock - lokalizator osób zaginionych, urządzenie do przeprowadzania procesów obróbki cieplnej, otwieracz do okien znajdujących się na znacznej wysokości Sprężarka z recyklingu, dom dla seniora czy panel operatorski do projektowania programowalnych układów sterowania z PLC. Ponadto drugiego dnia wystawy zostanie wyłoniony zwycięzca konkursu „Zbuduj super robota”, nagrodą główną jest 20 000 złotych.

Do udziału w Międzynarodowych Targach Innowacji i Nowych Technologii INNO – TECH EXPO, zaproszono przedstawicieli innowacyjnych firm technologicznych, dużych i małych, a także wszystkich zainteresowanych branżą technologiczną. Adresatami targów są także instytucje otoczenia biznesu, inwestorzy, parki i inkubatory technologiczne oraz szkoły wyższe.

Organizatorami Inno-Tech Expo są: Com Creation – firma wyspecjalizowana w organizacji wydarzeń, w szczególności dla branży nowych technologii, Świętokrzyskie Centrum Innowacji i Transferu Technologii w Kielcach – instytucja otoczenia biznesu, Targi Kielce - trzeci ośrodek wystawienniczy w Europie Środkowo-Wschodniej.

Forbot.pl jest oficjalnym patronem medialnym Inno-Tech Expo.

Więcej na stronie imprezy: http://www.targikielce.pl/innotech/index.php

Wiadomość przesłana przez organizatora

01.jpg

Link to post
Share on other sites

Może poniższa relacja z pierwszego dnia pomoże podjąć Ci decyzję:

Już wczoraj rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Innowacji i Nowych Technologii INNO – TECH EXPO. Podczas imprezy, która w kieleckim ośrodku potrwa do 19 października, prezentuje się 74 wystawców z 4 krajów. To prawdziwe święto nowych technologii.

Na czas imprezy Targi Kielce stają się miejscem, w którym instytucje naukowe i początkujące firmy, mają szansę zaprezentowania swoich najnowszych osiągnięć technologicznych przed potencjalnymi inwestorami.

Zegarek Wanted clock - lokalizator osób zaginionych, można zobaczyć podczas wystawy INNO - TECH EXPO w Targach Kielce.

INNO – TECH to także okazja do bliższego przyjrzenia się debiutującym naukowcom. Na strefie młodych wynalazców można zobaczyć rozwiązania, pomysły i wynalazki, stworzone przez uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Połańca, Staszowa, Ożarowa i Ostrowca Świętokrzyskiego. Na stoiskach zaprezentowane zostały między innymi - zegarek rodem z wyposażenia Jemasa Bonda – wanted clock, lokalizator osób zaginionych. Przeznaczony jest dla osób z zaburzeniami pamięci, cierpiących na chorobę Alzheimera czy tracących orientację w terenie. Kolejnym godnym uwagi urządzeniem jest wypalarka plazmowa, przeznaczona do cięcia za pomocą palnika plazmowego blach o grubości do 15 mm. Składa się z części elektronicznej, mechanicznej oraz specjalistycznego oprogramowania. Miłośników innowacji może też zainteresować panel operatorski do projektowania programowalnych układów sterowania z PLC. Projekt i prototyp urządzenia, które umożliwia łatwą analizę sygnałów potrzebnych do sterowania projektowanych układów sterowania. Przy jego pomocy można sprawdzić sygnały sterujące elementami wykonawczymi oraz poprawić działania programu w sterowniku PLC bez podłączania rzeczywistego układu oraz w bezpieczny sposób na rzeczywistym obiekcie.

Wystawa jest nie tylko miejscem, w którym inwestorzy mogą bliżej zapoznać się ze startupami, ale także niecodzienną okazją do nawiązania kontaktu biznesowego z wieloma innowacyjnymi firmami. Pasjonaci branży technologicznej mogą poszerzyć i zdobyć wiedzę z tego zakresu podczas specjalistycznych konferencji. Obszary tematyczne, które będą poruszane na naukowych spotkaniach to – badania i rozwój, biznes w IT i rozrywka.

Informacja dostarczona przez organizatora.

Link to post
Share on other sites
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

No i udało Ci się mnie zachęcić.

Dobrze, że już przed wyjazdem żyłem w świadomości, że jadę na targi stricte biznesowe, bo inaczej przy wejściu bym się trochę przeraził. A tak ogólnie to szkoda, że połowa stoisk była dzisiaj zamknięta, ale i tak zobaczyłem kilka ciekawych rzeczy:

m. in. robota do inspekcji rur od AGH, pierwszy raz w życiu roboty Lego, stoliki z tabletem, fajne rozpałki do grilla itd.

Szczególnie miło wspominam jakiegoś przedstawiciela z AGH, który przez dobre 15 minut zachęcał mnie do wyboru uczelni. Niestety nie posiadając żadnych poważaniejszych kwalifikacji (1. kl. liceum w małym miasteczku k. Radomia), nie miałem czym zaszpanować.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.