Skocz do zawartości

Mikrokontrolery-jak zacząć.


Dregorio

Pomocna odpowiedź

Witam, jestem nowy w tym. Patrzyłem się na ceny gotowych zestawów i cena mnie trochę przeraziła. Chciałbym się zapytać, czy byłaby taka dobra duszyczka i pomogła mi ze skompletowaniem płytki stykowej, mikrokontrolera, rezystorów, okablowania i wszystkiego co będę potrzebować na sam początek do zabawy z mikrokontrolerami? Chciałbym jak najtaniej kupić zestaw by zacząć.

Link do komentarza
Share on other sites

Ja niestety moge Ci polecić tylko Arduino - dostaniesz komplet który bedzie ciezko taniej skompletować - na start jest znakomite poniewaz istnieje bardzo duzo tutoriali oraz ksiązek na temat programowania arduino

Link do komentarza
Share on other sites

Ze swojej strony polecam jednak coś takiego:

http://elektromaniak.pl/zestawy/22-uno-r3-mega-starter-kit.html

Z rabatem studenckim/uczniowskim dostaniesz to za jakieś 100 zł, podejrzewam że ciężko będzie Ci skompletować podobny zestaw w mniejszej cenie. Zestawy mają taką fajną cechę, że zawierają wiele różnorodnych podzespołów, przez co możesz poćwiczyć komunikacje z różnymi urządzeniami, układy wejścia/wyjścia, komunikacja człowiek<->maszyna.

Link do komentarza
Share on other sites

Witam,
Także chciałbym zacząć pracować z mikrokontrolerami, ale nie wiem jak się za to zabrać;/

Może ktoś zna bardzo dobre poradniki które wprowadzają od podstaw. Włącznie z budową programatora i adaptera oraz podstawami języka

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Wolałbym nie bawić się w Arduino, bo nie mam nawet zamiaru w najbliższym czasie na tym programować. Chce normalny mikrokontroler AVR, na zajęciach na takim programujemy, więc i ja chce w domu poćwiczyć.

Link do komentarza
Share on other sites

Dregorio, a spojrzałeś w ogóle co to jest Arduino? Przecież to taki sam mikrokontroler AVR jak każdy inny, tylko w zależności od platformy to są i inne modele Atmeg, chyba od 8 przez 168, 328 nawet do Atmega2560.

Link do komentarza
Share on other sites

Dregorio, a spojrzałeś w ogóle co to jest Arduino? Przecież to taki sam mikrokontroler AVR jak każdy inny, tylko w zależności od platformy to są i inne modele Atmeg, chyba od 8 przez 168, 328 nawet do Atmega2560.

Nie no oczywiście, że przeczytałem, ale podobno strasznie trzeba się 'napocić' by wgrać program w C pod AVR, a nie w C++ pod Arduino

Link do komentarza
Share on other sites

Dregorio, ale podobno....

Każdy mikrokontroler rodziny AVR programuje się tak samo, do tego jest wiele środowisk czy kompilatorów czy już samych "wgrywaczy" plików hex czy bin do mikrokontrolera, że naprawdę jest w czym wybierać. Więc zamiast opowiadać jakieś niestworzone historie weź się do roboty i zacznij coś wreszcie robić. Skoro na zajęciach programujecie jakieś mikrokontrolery AVR to nie powinieneś mieć najmniejszego problemu z platformą, czy inaczej płytką testową jaką jest Arduino. Przecież nikt ci nie każe programować przez środowisko Arduino, programuj sobie przez takie samo środowisko jak na zajęciach jeśli jest tobie tak wygodnie.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.