Skocz do zawartości

Sterowanie robotem przez internet


matt90

Pomocna odpowiedź

Witajcie, w jaki sposób można zrealizować sterowanie robotem przez internet. Jestem w trakcie budowania robota i chciałbym sterować nim przez internet, tzn. loguję się na stronę gdzie mogę sterować jego ruchem. Sterowanie to musi być bezprzewodowe, dzięki czemu będę mógł sterować robotem z dowolnego miejsca. Jak można to zrealizować?

Link do komentarza
Share on other sites

Dlaczego nie? Mi właśnie o takie chodzi...

Myślałem o tym żeby zastosować np. iPlus, zamiast routera bo wtedy nie ograniczałaby mnie odległość od routera, tylko co musze wtedy zastosować?

Link do komentarza
Share on other sites

No to zapewne masz modem USB czyli uC musi mieć najlepiej obsługę USB to raz, potem musisz napisać do tego sterownik no i jak to już będziesz miał to możesz wtedy zacząć pisać obsługę sieci czyli łączenie, uwierzytelnianie, przesyłanie, odbieranie danych itp itd.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dlaczego nie? Mi właśnie o takie chodzi...

Przesyłanie przez internet nie odbywa się w czasie rzeczywistym. Opóźnienia są nieprzewidywalne. Nigdy nie wiesz przez ile węzłów lecą Twoje informacje, a tym samym nie wiesz ile to potrwa.

Link do komentarza
Share on other sites

Trochę dużo jest z tym roboty.. :/ a gdybym użył Raspberry Pi z odbiornikiem Wifi? Mam to rozumieć, że ten odbiornik łapie sygnał z Wifi i wtedy Raspberry odpowiada mi za sterowanie?

Link do komentarza
Share on other sites

No to jak masz Raspberry to bez różnicy czy po wifi czy modemie USB ważne żeby były sterowniki do tego modemu czy karty sieciowej. Jak chcesz się upewnić to wpisz nazwę modemu USB czy karty sieciowej i dopisz linux w google i zobaczysz. A potem w pythonie napisać już odbiór komend czy wysyłanie czy co tam potrzebujesz.

Link do komentarza
Share on other sites

W sumie to masz rację 🙂 Pomyślałem o Raspberry bo to ułatwi pracę w porównaniu do Atmegi. A nie będzie później problemu z połączeniem Raspberry z Atmegą, która steruje silnikami?

Link do komentarza
Share on other sites

ok, dziękuję za pomoc 🙂

Mam jeszcze jedno pytanie, odnośnie użycia kamery z procesorem Atmega? Jest taka możliwość, jaka musiałaby to być kamera i co z obrazem byłby zapis na karcie SD czy jest jakaś możliwość transmisji bezprzewodowej do laptopa? W tym przypadku zakładam, że nie daje Raspberry, gdzie kamera nie stwarza problemów

Link do komentarza
Share on other sites

Ja bym na twoim miejscu użył modułu bluetooth, mniejsze problemy i szybszy czas reakcji. C do kamerki, to sądzę, że karta SD się przyda, np.: w telefonach, kiedy coś nagrywasz, to obraz od razu jest zapisywany w pamięci telefonu lub pamięci podręcznej (karty SD).

W tym przypadku trzeba użyć procesora AVR 32 bitowego, lub ARM.

Link do komentarza
Share on other sites

Możesz kupić kamerę wifi i bezpośrednio transmitować obraz do laptopa, lub wideorejestrator, który sam będzie zapisywał na kartę SD. Atmega32 będzie za słaba.

Link do komentarza
Share on other sites

@matt90 - atmega32 to nie mikrokontroler 32 bitowy, to 8 bitowiec z 32kB pamięci flash

Wracając do Twojego pierwszego pytania to przede wszystkim powinieneś napisać jaki to ma być typ robota, bo mam co najmniej kilka pomysłów ale fajnie było by znać chociaż ogólny zarys problemu. Alternatywą dla propozycji które już padły może być moduł GPRS, który nie wymaga stawiania systemu operacyjnego, uC komunikuje się z modemem poprzez UART więc nawet najprostsza avrka wystarczy do tego celu.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.