Skocz do zawartości

Microsoft Robotic-środowisko programowania.


cup12552

Pomocna odpowiedź

Chciałem nauczyć się programowania robotów.ogólnie zająć się tymi rzeczami.Czy ten Microsoft Robotic jest dobry na początek?

Czy są jakieś poradniki lub tutoriale po Polsku?Na jakim robocie proponujecie zacząć programowanie?(nie za drogim ale z +300zł spokojnie na ten cel wydać.

Nie jestem pewien czy dobry dział.

Pozdrawiam.

Link do komentarza
Share on other sites

Programowanie mikrokontrolerów w c mnie przeraża.chciałem wybrać microsoft robotic bo to język wizualny.

A na ten język nic nie polecicie?albo jakąś opinie o nim?

A ten atmega to nie jest zestaw do skladania lub gotowy.sam musze kupić części i zrobić?

Link do komentarza
Share on other sites

Gość dexter-1000

Mnie przeraża sama nazwa "Microsoft Robotics". Jeszcze mój robot wykona niedozwoloną operację i z niebieskimi ekranem w oczach zaszlachtuje cała rodzinę 😃

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

haha:D

a znacie inny wizualny język programowania(takie są najprostsze)

lub jakiś inny możliwie prosty.bo w takich wizualnych jak są w lego mindstorms czy tym microsoft to to ma forma schematu czy grafu i jest wizualnie przedstawione i bez żadnej wiedzy moge w tym programować.

Link do komentarza
Share on other sites

A co możecie powiedzieć na temat Arduino? Co prawda to prawda, czekam na niego bo sobie nie dawno zamówiłem. 🙂 Programuje się układ w C, jest gotowe multiplatformowe IDE... czego chcieć więcej? 😋 Oczywiście czekam na opinie doświadczonych elektroników czy jak tam się nazywacie.

W ogóle, to witam.

Link do komentarza
Share on other sites

Zrobiłbym to całe Ardunio trochę inaczej. USB przez FTDI - fajnie, ale w czasach kiedy praktycznie na każdą atmegę można wgrać programowy bootloader USB to trochę strata kasy na dodatkowy konwerter (bootloader i tak tam jest).

Multiplatformowe IDE to fajny bajer, ale sterowniki i tak trzeba instalować (mógłby pracować w klasie HID...)

Widziałem że są na to kompilatory jakichś egzotycznych (jak na realia mikrokontrolerowe) języków, jeśli są też jakieś fajne biblioteki to super.

Świetna sprawa dla kogoś kto nie lubi lutować i chce mieć gotowe rozwiązanie, ale dla "wtajemniczonych" szału nie ma, zwłaszcza że dostępne są tylko wersje z atmegą8/168.

Link do komentarza
Share on other sites

Mogę powiedzieć że owy szał dla mnie jest, przy tym że w elektronice jestem początkującym. Ale za to przynajmniej nie mam kiepskich umiejętności programistycznych. Btw. co prawda to prawda, IDE napisane w Javie... wg. mnie można zostawić to bez komentarza. I jeszcze wygląda jakby temu nasrali na GUI. 😉

Link do komentarza
Share on other sites

HEH.

Więc ja sformułuje moje pytanie inaczej.

Mam 14 lat i wiedze i doświadczenie z robotyką zerową.

Znam podstawy elektroniki(jjestem modelarzem i składam zdalnie sterowane pojazdy)

Jak język programowania i jakiego robota którego będe mógł programować w tym języku polecicie na początek?nie wiem czy nie mierze zbyt wysoko i czy nie trzeba zacząć od czegoś prostszego.wypowiedzice się.

Link do komentarza
Share on other sites

HEH.

Więc ja sformułuje moje pytanie inaczej.

Mam 14 lat i wiedze i doświadczenie z robotyką zerową.

Znam podstawy elektroniki(jjestem modelarzem i składam zdalnie sterowane pojazdy)

Jak język programowania i jakiego robota którego będe mógł programować w tym języku polecicie na początek?nie wiem czy nie mierze zbyt wysoko i czy nie trzeba zacząć od czegoś prostszego.wypowiedzice się.

No ja jestem rok starszy, wiedzę mam podobną do Ciebie z wyjątkiem że władam już kilkoma językami programowania. Polecić mogę Tobie Arduino, jest jedna aukcja na allegro z tym... sam sobie zamówiłem. 😋 Niech wypowiedzą się też inni bo wyjdzie że moje słowo się nie liczy. xdd[/center]

Link do komentarza
Share on other sites

z tym że to jest tylko działająca płytka.

Ja myślałem o robocie typu qfix i stopniowym rozbudowywaniu go.

Jednak przeraża mnie to programowanie w c.

[ Dodano: 22 Sty 09 03:54 ]

Ma ktoś inne propozycje?

[ Dodano: 23 Sty 09 04:14 ]

odświerzam z powodu braku konktetnych propozycji

Link do komentarza
Share on other sites

Może elebot? (schemat i wszystko co potrzebne do jego zbudowania jest na pewnym forum) - nowsza wersja ma na pokładzie atmege8 i konstrukcje całkowicie modułową. Wcześniejsza tiny2313 + l293d na płycie głównej + płytki z modułami. Zobacz sobie, fajny projekt, ponadto dość prosty. Jak c cię przeraża to spróbuj może bardziej ograniczonego, ale prostszego basica (Bascom AVR).

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.