Skocz do zawartości

Czyścioch II


Pomocna odpowiedź

Witam!!! 😅

Chciałbym zaprezentować mojego drugiego robota:

Ma on 2 silniki: jeden do sterowania a drugi do jeżdżenia.

Konstrukcję wykonałem z "Lego".

Ten robot jest przeznaczony do sprzątania.

Jak widać na zdjęciach ma on

on szczotkę i szmatę do wycierania podłogi.

Sterowniki itp. są w dżoistiku (nie wiem jak to się pisze) 🙄 .

P.S Proszę o komentarz przyjmuję krytykę. 🙂

__________

Komentarz dodany przez: treker

Przenoszę, z naszych sukcesów, bo robotem to nie jest 🙄

Zachowajmy jakiś poziom

[ Dodano: 17 Lut 09 09:47 ]

Mam pytanie dlaczego tego robota niemożna nazwać "Robotem" ?? 👹

[ Dodano: 17 Lut 09 09:49 ]

Robot – mechaniczne urządzenie wykonujące automatycznie pewne zadania. Działanie robota może być sterowane przez człowieka, przez wprowadzony wcześniej program, bądź przez zbiór ogólnych reguł, które zostają przełożone na działanie robota przy pomocy technik sztucznej inteligencji.

[ Dodano: 17 Lut 09 09:51 ]

Nie rozumiem uwagi "Trekera" 🙄

HPIM2955.thumb.JPG.8411268aeb9d9dfbdcb281032cdf7f07.JPG

Link do komentarza
Share on other sites

Bo to jest zdalnie sterowany samochodzik, w dodatku wątpliwej budowy.

Takie coś to bym prezentował na jakimś forum o lego dla nastolatków, przecież to jest poniżek jakiego kolwiek poziomu.

Link do komentarza
Share on other sites

a ja Cie Seba popieram, rozwijaj swoją pasję...każdy od czegoś zaczynał.

Sęk w tym, że gdyby uznać Twój twór za robota, to każdy samochodzik-zabawka z silnikiem na baterie powinien zostać nazwany robotem... Moja rada - rób to co robisz jeśli sprawia Ci to przyjemność, ale dopóki Twoje konstrukcje nie będą zawierały choćby jednego czujnika czy nie będą przedstawiały choćby minimalnej autonomii - chwal się nimi raczej tylko przed rodziną i bliskimi znajomymi..

Inaczej spotkasz się na forum z ostrą krytyką, a to niepotrzebnie Cię zniechęci.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Pojechaliście człowieka, skoro już przenieśliście temat, to chociaż nie jedźcie tekstami w stylu "poniżej jakiegokolwiek poziomu". Poziom w tym przypadku jest! owszem niski - ale to już jest pewien poziom.

Ja mam pytanie jak rozwiązałeś sterowanie osią skrętną - chodzi mi tu o obracanie się w okół własnej osi całego zestawu skrętnego. Można by założyć dwie sprężynki i silnik by "piłował" na maksa w jedną albo w drugą w zależności od sprężystości sprężyn ewentualnie gumek. Myślę że sterowało by się tym znacznie łatwiej niż teraz 😉

Pozdrawiam.

PS. Na serio musicie wszystkich jechać na tym forum? Samemu ostatnio dostałem ostrzeżenie za dodanie zdjęć z własnego serwera a nie opcją na diodzie która według mnie pogarsza jakość zdjęcia i dodaje brzydki emblemat, na moim zdjęciu. Jak tak dalej pójdzie to na forum będzie jak za dawnych czasów - 1 post na miesiąc. Owszem trzeba usuwać głupie posty, ale przyczepianie się do stałych (pomocnych) użytkowników o jedną literówkę to ja dziękuje. Tak samo ma się sprawa w dyskusjach gdy ktoś nie może czegoś znaleźć, i wszyscy jadą że "było" a jak ktoś później szuka czegoś na serio w google, to wyskakują same tematy z odpowiedziami "było" szukaj dalej.

Sorry za offtop i tak pewnie dostane ostrzeżenie za użycie nazwy "google" albo coś jeszcze.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Sebo96 Jeśli chcesz się zająć robotyką, a nie wiesz nawet jaka jest definicja słowa robot to polecam przeczytać na forum temat Jak zrobić robota? Jestem kompletnie zielony (u góry w ważnych tematach). Kup sobie książkę "Wyprawy w świat elektroniki" (ma dwie części, pierwszą kupiłem za 32 zł, a drugą za 36 zł), a jeżeli żal Ci pieniędzy lub nie posiadasz takiej sumki to ściągnij z internetu "Oślą łączkę". To jest to samo tylko, że ośla łączka ukazywała się jako artykuł w Elektronice dla wszystkich. A na pierwszego robota polecam Ci zrobić coś podobnego do mojego:

https://www.forbot.pl/forum/topics7/robocik-wall-i-vt1478.htm

Zasada działania robota jest "beznadziejnie" prosta. Ja wydałem na niego około 100 zł, ale ty nie musisz kupować serwomechanizmów po 20 zł za szt., a sama płytka uniwersalna kosztowała 14 zł. Ja po prostu lubię jak coś dobrze działa i wygląda, a nie trzyma się na skrawku taśmy, ale ty możesz robić konstrukcje na początku na klockach lego jak chcesz zaoszczędzić.

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.