Skocz do zawartości

7h7 REPrinter trenażer


bladatwarz6

Pomocna odpowiedź

Witajcie

Przyszedł czas na zaprezentowanie mojej drukarki 3D, co prawda je tej drukarki nie składałem ale widziałem poszczególne etapy montażu.

Konstrukcja

Drukarka to przerobiona wersja RepRap'a Mendla, dzięki zastosowanym przeróbką jest ona mała i zarazem bardzo stabilna.

Konstrukcja składa się z elementów drukowanych z ABS'u, pręty M8 i pręty na których ślizgają się łożyska, oraz drewno. Z drewna (a właściwie jakiejś płyty) zrobiony jest podstawa stołu oraz podstawa na której umieszczona jest drukarka. HotEnd to konstrukcja 7h7HotEnd z dysza 0.4mm

Elektronika

Elektronika jaka siedzi w środku to sanguinololu, firmware to Marlin.

Obszar druku to 15cm x 16cm x 15cm [XYZ]

Dodatkowo drukarka wyposażona jest w LCD oraz czytnik kart SD, dzięki temu drukarka może być odłączona od PC.

Co do jakości to ciężko mi się wypowiedzieć, według mnie jest dobra i większość wydruków robię z dokładnością 0.3mm (wysokość warstwy) i prędkościami rzędu 30mm/s

Na koniec trochę zdjęć gotowych modeli (było ich wiele ale nie robiłem zdjęć, wiem mój błąd)

Jeżeli chcecie coś wiedzieć to pisać, chętnie podyskutuję.

Link do komentarza
Share on other sites

Faktycznie całość malutka i zgrabna - porównując do mojego aktualnego dużego potwora 🙂

Kupiłeś złożoną drukarkę, czy jak mamy interpretować zapis, że jej sam nie składałeś?

Link do komentarza
Share on other sites

Drukarkę mam w rozliczeniu za stronę internetową, podczas spotkań biznesowych na bieżąco widziałem postęp składania. Co prawda sam ją kalibrowałem już 8 razy, i wymieniałem krańcówkę osi Z (u mnie silniki przekręciły nie równomiernie oś Z więc trzeba było wszystko regulować kręcąc śrubami od stołu i silnikiem) więc jakieś doświadczenie już mam.

Teraz jest tak skalibrowana że nie potrzeba żadnej taśmy ani kleju do druku z ABS'u, drukuje z ABS na czystym szkle i wydruki nie odklejają się a czasem trzeba poczekać aż ostygnie żeby zdjąć wydruk.

Link do komentarza
Share on other sites

Teraz jest tak skalibrowana że nie potrzeba żadnej taśmy ani kleju do druku z ABS'u, drukuje z ABS na czystym szkle i wydruki nie odklejają się a czasem trzeba poczekać aż ostygnie żeby zdjąć wydruk.

Z jakiego szkła masz podłoże? Aż nie chce mi się wierzyć, że ABS przywiera do zwykłej szyby...

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Najzwyklejsze szkło, stolik nagrzany do 120*C lub 125*C i pierwsza warstwa trochę grubsza od pozostałych. Szkło dokładnie wymyte i odtłuszczone acetonem i przed każdym wydrukiem przecierane chusteczką higieniczną.

ABS od 7h7 XF-ABS (testowane 2 kolory czerwony i pomarańczowy) oraz NoviPlast biały też się przykleja chociaż trochę rogi podchodzą więc trzeba używać brim

Przykładowy wydruk (timelaps)

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.