Skocz do zawartości

Gąsienice z łańcucha rowerowego- zębatka, wał


blukasz111

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich, na forum jestem nowy i to jest mój pierwszy temat. Jestem na etapie dobierania kluczowych podzespołów do mojego pierwszego robota, ma to być czołg napędzany dwoma silnikami+przekładnie z wkrętarek 12V. Moje pytanie brzmi skąd najlepiej dobrać zębatkę do napędu takiej gąsienicy jak w załączniku czyli na jedną stronę muszę mieć dwie zębatki połączone jakimś wałkiem który będzie bezpośrednio zamontowany na główce wkrętarki (tak jak wiertło). Nie mam pomysłu na to, wiem że mógłbym zastosować najmniejszą zębatkę tylną rowerową z kasety lecz do tego będę potrzebował masywnego wałka. Chyba nie obejdzie się bez pomocy tokarza.

Dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dzięki za odpowiedz. A na środku powiedzmy jak dam blaszkę i przewiercę na 8mm i później skręcę nakrętkami bo powiedzmy dam pręt gwintowany to nie będzie mi się to obracało przy dużych obciążeniach pod górkę np. ?

Link do komentarza
Share on other sites

a gdybyś w blaszce nie wywiercił otworu tylko spróbował wyciąć cztery ćwiartki (po środku zostawić 1mm "+"), a w pręcie zrobił dwa prostopadłe do siebie podłużne nacięcia?

Nie umiem tego lepiej wyjaśnić, mam nadzieję, że rozumiesz

może jest lepsza opcja, ja mówię co mi do głowy przyszło

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Witam,
kiedyś miałem podobny problem i udało mi się zrobić koła do robota z kół zębatych od roweru połączonych rurką (tokarz będzie potrzebny). Gąsienice z łańcucha rowerowego to dobry patent żeby coś po kosztach zrobić, śruby którymi skręcasz łańcuch mają różna średnicę w miejscu gwintu i pod łbem gdzie jest gładka, dlatego też co drugą śrubę dawałem odwrotnie. Bez tego zabiegu tzn jak łby były z jednej strony to po rozwinięciu gąsienicy na równej powierzchni skręcała, czyli nie nadawała się do założenia na koła. Jeśli Twoje śruby mają pełny gwint nie musisz tego robić. Załączam kilka zdjęć, powinny pomóc.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.