Skocz do zawartości

Czołg za dwa silniki


Bartolomeo3

Pomocna odpowiedź

Cześć mam w planach zrobić robota a właściwie projekt którym jest czołg głównie potrzebuje pomocy co do programu na ten projekt używam mikrokontrolera arduino w czołgu chce móc poruszać silnikiem za pomocą joysticka a mianowicie chce ustawić żeby silnik zwiększał swoją prędkość wraz z przesuwaniem joystick'a do przodu oraz żeby zwalniał jeden z silników jak przesuwam joystick w jeden lub drugi zwrot żeby czołg skręcając nie musiał się zatrzymywać ale żeby skręcał po łuku. z góry dzięki za pomoc.

1) jakich funkcji użyć

2) czy ciężko byłoby zaprogramować ponieważ dopiero się tego uczę

3) chciałbym umieścić jeszcze na podwoziu lufę która by strzelała tylko nie wiem jak się do niej zabrać i co zastosować niezbyt drogiego

__________

Komentarz dodany przez: Sabre

Proszę o poprawę tematu i interpunkcji w treści postu.

Link do komentarza
Share on other sites

Jak na pierwszy projekt jest to dość złożone zagadnienie. Po pierwsze musisz zbudować mechaniczne konstrukcje. Chyba, że kupisz gotowe podwozie takie jak: DAGU-RS011-2.

Po drugie do Arduino musisz podłączyć sterowniki silników - szukaj pod hasłem mostki-h. Do tego jakaś komunikacja bezprzewodowa. Masz wiele metod do wyboru. Poczytaj najpierw jak to wygląda z tanimi modułami RFM12B - nasz kurs dostępny jest tutaj: RFM12B – #1 – Czyli wstęp do komunikacji radiowej.

Zadanie nie jest łatwe, jednak z Arduino powinieneś sobie poradzić - pod warunkiem, że masz odpowiednie fundusze. Ile chcesz przeznaczyć na taki pojazd? Jakie masz doświadczenie z Arduino?

  • Pomogłeś! 1
Link do komentarza
Share on other sites

No to tak używam całej przekładni podwójnej Tamiya wraz z podwoziem Tamiya mam sterownik do silników wygrzebany z piwnicy drv8835 bawiłem sie za pomocą arduino diodami wyświetlaczem LCD serwo mechanizmem joystickiem jako myszka do komputera i tego typu początkowymi prostymi układami. Myśle ze do 250 zł mógłbym przeznaczyć na razie bede robił ten czolg za pomocą płytki stykowej i przewodów połączeniowych a przynajmniej taki mam plan zawsze te elementy mogę przeznaczyć do innych projektów chyba ze będzie mnie bardzo zadowalał to zacznę wszystko lutować do płytek uniwersalnych poprzez kabelki ze zwykłej skrętki. W zanadrzu mam jeszcze ekspander i pracuje na arduino Leonardo. Czy polecenie If byłoby dobre dla tego programu?

Dziękuje za wcześniejsza szybka odpowiedz

Pozdrawiam Bartosz

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.