Skocz do zawartości

Schemat MS - Simply v2


mosi2

Pomocna odpowiedź

No to płytka wygląda estetycznie... o działanie nie pytaj.

Próbowałem odnaleźć drogę pomiędzy kondensatorami przy kwarcu a masą procesora... pouczające zadanie.

Swoją drogą nie wiem co i po co masz rozlane na stronie bottom.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Po prostu zalewa puste przestrzenie zupełnie niczym.

Cały sens zalewania "czymś" jest w tym, aby była to masa. Inaczej robisz sobie antenę na zakłócenia.

Pomyśl nad dodaniem zewnętrznych rezystorach przy mikroprzełącznikach. Można też dodać tam filtr RC. Nie będziesz musiał filtrować drgań styków programowo.

LEDy od KTIRów można połączyć szeregowo.

Przy mostkach dodałbym jeszcze kondensatory low esr, nigdy nie zaszkodzi. Szczególnie przy robotach minisumo, gdzie mogą być nagłe zatrzymania napędów.

Link do komentarza
Share on other sites

Treker, Dzięki za zwrócenie uwagi na antenę - zaraz coś temu zaradzę.

Co do filtra RC - nigdy tego nie robiłem i nie wiem za bardzo jak. Spróbuję coś poczytać na ten temat jak znajdę.

Dzięki za podpowiedź z łączeniem szeregowym, wykorzystam to w LF, ale tu mimo wszystko mi się wydaje praktyczniejsze takie rozwiązanie, jakie jest. Chyba, że ma jakieś wady, których nie znam?

Przy mostkach są kondensatory - to co jest na płycie głównej to tylko gniazdo gotowego modułu - na nim są tantale i ceramiki zgodnie ze specyfikacją producenta.

Link do komentarza
Share on other sites

1. Co to jest programowy pull-up?

Każdy pull-up jest sprzętowy... 😉

2. Zalewanie zupełnie niczym od strony elektroniki nie ma sensu - jest wręcz szkodliwe. W zalewaniu chodzi o maksymalne poszerzenie ścieżek masy ( i/'lub zasilania ).

3. Pokazywałem Tobie problem z masą i kondensatorami przy kwarcu. Spojrzałeś jaką pętlę produkujesz pomiędzy kondensatorami filtrującymi kwarc a procesorem? Cały ten śmietnik idzie przez połowę Twojej masy i dodatkowo jest emitowana na zewnątrz ( może też łapać zakłócenia z zewnątrz ). To są rzeczy na które powinieneś zwracać uwagę przy każdym kondensatorze...

Link do komentarza
Share on other sites

1. Programowy - miałem na myśli podciąg przez wewnętrzny rezystor atmegi

2. To już zrozumiałem i zrobiłem tak jak ma być (rozlana tylko masa)

3. Nie do końca rozumiem o co chodzi. W sensie masa kondensatorów przy kwarcu ma być połączona z masą procesora najkrótszą możliwą drogą i nie łączyć się z rozlaną masą?

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.