Skocz do zawartości

Robo-Q, najmniejszy robot niedługo w sklepach


hotmar

Pomocna odpowiedź

Robo-Q jest jednym z około 100 robotów zaprezentowanych na wystawie robotów w Jokohamie - podaje IAR.

Tommy Takara zaprezentował mikro robota-zabawkę mierzącego jedyne 3,4 cm i waży 12 gramów. To najmniejszy robot kontrolowany pilotem na świecie, który potrafi się sam poruszać. Na imię mu Robo-Q.

Robot sprzedawany w zestawie z pilotem posiada dwie funkcje. 'Auto' - gdy porusza się sam, oraz 'R/C' (Remote Control - kontrola za pomocą pilota) kiedy my sterujemy maluchem. Dzięki wbudowanym w ramionach czujnikom Robo-Q doskonale radzi sobie z omijaniem przeszkód. Nawet to, że funkcja 'Auto Mode' jest daleka od perfekcji, nie powinno nam popsuć zabawy z mikrusem, tym bardziej jeśli wraz ze znajomymi, wpadniemy na pomysł wpuszczenia do labiryntu kilku robotów jednocześnie. Porusza się w trzech kierunkach - do przodu, w prawo i w lewo. Potrafi również wydawać odgłosy. Po 30 minutach ładowania baterii może poruszać się przez 5 minut.

Źródło:robonet.pl

Link do komentarza
Share on other sites

Mam z dzieciństwa podobną zabaweczkę tylko samochodzik. Co jest w nim takiego dobre? Np. to, że ma silniczek o wymiarach ok. 1cm x 0,5 cm z przekładnią i mały akumulatorek co może być przydatne przy budowie robota nanosumo, a cena tego samochodziku wynosiła z tego co pamiętam ok. 15 zł 😉

Link do komentarza
Share on other sites

Co właściwie on robi poza omijaniem przeszkód?

Kiedyś były popularne takie mini samochodziki RC, podróby kosztują chyba 15zł. Też mają malutki silniczek z przykładnią.

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Swego czasu kupiłem ich 20szt. za 100zł (to się nazywa hurt!) niektóre były popsute. Z nich zrobiłem mojego nano. Nie warto kupować pojedynczych z zamiarem rozebrania. Często części są tak mizernej jakości, że trzeba robić selekcję...

Link do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.