Skocz do zawartości

Pololu microkontroler 18v7


speedmark

Pomocna odpowiedź

Witam wszystkich

Na początku chciał bym wspomnieć, Ze dopiero rozpoczynam moją przygodę z mikrokontrolerami więc bardzo proszę o wyrozumiałość i pomoc.

Jak w temacie posiadam Pololu 18v7 i chciał bym wykorzystać go do kontroli silnika DC.

Ustawiam wszystko w programie Pololu Simple Motor Control Center i większość ustawień

pracuje ok za pomocą potencjometra

Ale chciał bym wykorzystać do uruchamiania silnika zamiast potencjometra dwóch zwykłych przycisku z rezystorem lub bez o ile to możliwe.

Bardzo zależy mi by po wciśnięciu przycisku silnik pracował przez określony krótki czas

ok 20 sek. w jedną stronę i po ponownym wciśnięciu drugiego lub tego samego przycisku pracował przez ten sam czas w przeciwna stronę. Nie mogę za żadne skarby uruchomić silnika za pomocą przycisku próbuję różnych rezystorów i nic oraz różnych opcji i nic.

podłączam przyciski opierając się o instrukcje pololu jak na obrazku.

Proszę jeżeli ktoś ma jakiś pomysł albo sugestie niech napisze co źle robię.

[ Dodano: 06-02-2015, 20:59 ]

https://www.forbot.pl/forum/upload_img/obrazki/IMG_54d51ca2b10f51285.png

Link do komentarza
Share on other sites

Witam ponownie naprawdę nikt nie bawi się Pololu, nikt nie próbował sterować silnikiem za pomocą przycisków. Bo nie wiem czy to takie banalne pytanie czy naprawdę jest tak mało materiałów na ten temat. Jeżeli ktoś ma podobny projekt z użyciem innego mikrokontrolera i chciał by się podzielić swoim projektem to jestem gotów przesiąść się na inny układ.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Nie używałem nigdy konkretnie tych kontrolerów, więc nie wiem jakie są ich możliwości. Chcesz to zrealizować tylko w oparciu o tę płytkę, czy chcesz dodać do tego jakiś mikrokontroler?

Link do komentarza
Share on other sites

Witam na razie jestem na etapie prób jak sprawuje się sam kontroler pololu w połączeniu z silnikiem i dodatkowymi urządzeniami typu potencjometr lub joystick zamontowanymi w konstrukcji. Do kontroli używam oryginalnego softu przeznaczonego właśnie do tego kontrolera jw. W tym zestawieniu wszystko ładnie chodzi ale zależy mi by do kontroli używać zwykłych Mikro przycisków jeden do przodu drugi do tyłu lub jednym na przemian i tu utknąłem gdyż kontroler przy różnych opcjach ich podłączenia wchodzi w błąd. Wiem że źle wprowadzam parametry stąd moja prośba może ktoś ma więcej doświadczenia w zabawie z tym kontrolerem. Pasuje mi ten kontroler ze względów na jego wymiary. Ale mam jeszcze do dyspozycji Arduino leonardo lub Nano i różne sterowniki motorów DC. Z tym że napisanie takiego szkicu jaki bym potrzebował do Arduino na dzień dzisiejszy mnie przerasta.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Share on other sites

Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.
Zarejestruj się lub zaloguj, aby ukryć tę reklamę.

jlcpcb.jpg

jlcpcb.jpg

Produkcja i montaż PCB - wybierz sprawdzone PCBWay!
   • Darmowe płytki dla studentów i projektów non-profit
   • Tylko 5$ za 10 prototypów PCB w 24 godziny
   • Usługa projektowania PCB na zlecenie
   • Montaż PCB od 30$ + bezpłatna dostawa i szablony
   • Darmowe narzędzie do podglądu plików Gerber
Zobacz również » Film z fabryki PCBWay

Dołącz do dyskusji, napisz odpowiedź!

Jeśli masz już konto to zaloguj się teraz, aby opublikować wiadomość jako Ty. Możesz też napisać teraz i zarejestrować się później.
Uwaga: wgrywanie zdjęć i załączników dostępne jest po zalogowaniu!

Anonim
Dołącz do dyskusji! Kliknij i zacznij pisać...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym może działać lepiej. Więcej na ten temat znajdziesz w Polityce Prywatności.